Bozdağ'a yönelik saldırıları Yazmacı da kınadı! Bozdağ: FETÖ ile mücadelede samimi olduğumu gösteren icraatlarım ortada

TBMM Başkanvekili ve Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin kararı okutması nedeniyle şahsına yönelik eleştirilere TBMM kürsüsünden cevap verdi. Ayrıca Şanlıurfa Milletvekili Yazmacı da Bozdağ’a karşı gerçekleştirilen fiili ve sözlü saldırıları kınayan bir konuşma yaptı.

Bozdağ'a yönelik saldırıları Yazmacı da kınadı! Bozdağ: FETÖ ile mücadelede samimi olduğumu gösteren icraatlarım ortada

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Başkanvekili ve Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin kararı okutması nedeniyle şahsına yönelik eleştirilere TBMM kürsüsünden cevap verdi.

Bozdağ, “FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen, terörist başıdır, bir terör örgütünün yöneticisi, kurucusudur, eli kanlı bir katildir. FETÖ ile mücadele konusunda ve bilumum terör örgütlerine Türkiye'yi dar etme konusunda ortaya koyduğum iradenin zekatı beni bu konuda haksız yere eleştirenlere fazlasıyla yeter, artar bile” dedi.

TBMM Başkanvekili ve Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ

BOZDAĞ: BENİM DAHA SONRA SÖYLEDİKLERİMİN HİÇBİRİNİ YOK SAYMAK BÜYÜK HAKSIZLIKTIR

Bozdağ, Meclis Genel Kurulu’nu yönettiği sırada şahsına yönelik eleştirilere cevap verdi.

 Bozdağ, şahsına dönük haksız ithamlar yapıldığını belirterek “Belli ki Can Atalay unutuldu, Bekir Bozdağ üzerinden bir şey yapılıyor. Bir defa şunu söyleyeyim, FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen, terörist başıdır, bir terör örgütünün yöneticisi, kurucusudur, eli kanlı bir katildir. Ben bunu defalarca hem medyada hem burada söyledim ama 2011'de 13 sene önce söylenmiş sözü sürekli getirip, benim daha sonra söylediklerimin hiçbirini yok saymak büyük haksızlıktır” ifadelerini kullandı.

BOZDAĞ: İFTİRA EDENLERLE HUKUK ÖNÜNDE AYRICA HESAPLAŞACAĞIM

Bozdağ, konuşmasında şunları söyledi:

“15 Temmuz'da CHP'den, diğer partilerden pek çok arkadaşımızla burada bombaların altında da 'biz her şeye rağmen burada olduğumuzu, bize düşen burada ölmektir' diye milletvekilleriyle beraber meydan okuyan da bir Bekir Bozdağ var. O zaman o konuşma da var ve bu devletin içerisine sızmış bu haşhaşilerin, bu teröristlerin Türkiye Cumhuriyeti'nin yargısından, ordusundan, emniyetinden, kurumlarından ayıklanması konusunda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük bir mücadeleyi verirken en önde duran da bu kardeşinizdir. Benim yaptıklarım ortadadır. FETÖ ile mücadele konusunda ve bilumum terör örgütlerine Türkiye'yi dar etme konusunda ortaya koyduğum iradenin zekatı beni bu konuda haksız yere eleştirenlere fazlasıyla yeter, artar bile. Bizim çöplüğe attığımız, çöplükte bıraktıklarımızı ve daha sonra ifade ettiğimiz net fikirleri de yok sayarak o çöplüğü karıştırıp getirenler sadece ellerini ve dillerini kirletirler. Ben tüm arkadaşlarımızdan istirham ediyorum; lütfen buranın şahsiyat yapmadan bir çalışma ortamını hep beraber yapalım. Benim alnım ak, başım dik. Kim ne derse desin anayasaya, yasalara, içtüzüğe sadakatle yoluma devam edeceğim. Beni itham ederek beni yolumdan, davamdan, anayasa ve yasaları uygulamaktan kimse alıkoyamaz. Bekir Bozdağ'ın hayatı 98'den beri kamunun önündedir. Benim ne yaptığım ortada, her şey de kayıt altındadır. Bir kaç tane örnek alıp benim daha sonra yaptığım mücadeleyi ve bunları devletten ayıklamak için yaptığım gayreti, çabayı hiç kimse yok sayamaz. Terör örgütü vasfı olmadığı dönemde herkesin söylediklerini bir çıkarır, yarıştırırsak neler olur... Ama biz dershanelerin, medya organların, eğitim kurumlarının, derneklerin kapatılmasında; yargının, adliyenin, emniyetin, ordunun, devletin tüm kurumlarına sızmış teröristlerin temizlenmesinde büyük bir fedakarlık yaptık. Bunları kayda geçirmek istedim bir kez daha, artık bu konuda konuşmayacağım, iftira edenlerle hukuk önünde ayrıca hesaplaşacağımı buradan da ifade etmek istedim.”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı

VEKİL YAZMACI’DAN, TBMM'DE BEKİR BOZDAĞ'A YÖNELİK TEPKİLERE İLİŞKİN AÇIKLAMA

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak, TBMM Başkanvekili ve Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ'a karşı gerçekleştirilen fiili ve sözlü saldırıları kınayan bir konuşma yaptı.

Yazmacı, "Gazi Meclisimizde Genel Kurulu yöneten TBMM Başkanvekilimiz ve Şanlıurfa Milletvekilimiz Bekir Bozdağ'a karşı muhalefet milletvekilleri tarafından dün gerçekleştirilen fiili ve sözlü saldırıları kınıyor, Genel Kurul'a saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Bozdağ'a yönelik saldırıları Yazmacı da kınadı! Bozdağ: FETÖ ile mücadelede samimi olduğumu gösteren icraatlarım ortada

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.