Şanlıurfa’da sağlık çalışanlarından anlamlı davranış

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay kan merkezi işbirliği ile İl Sağlık Müdürlüğü kampüs alanında kurulan kan bağışı noktasında sağlık personelleri tarafından kan stoklarının azalması sebebiyle kan bağışında bulunuldu....

ŞANLIURFA -Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, sağlık çalışanlarının kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğini aktararak, bağışçılara teşekkür etti.

Gülüm, “Kan bağışı sürekli bir ihtiyaçtır ‘Kızılay Kan Haftası’ içerisindeyiz. Bizde bu hafta münasebetiyle İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesi içerisinde bir haftadan beridir bir hazırlık içerisindeyiz. Bütün personellerimize duyurusunu yaptık, arkadaşlarımız buradalar Kan bağışı yapılıyor. Personellerimiz gibi bende az önce kan bağışında bulundum.

Kızılay tüm kara günlerimizde yanımızda, depremde yanımızda, yangınlarda yanımızda, salgında özellikle plazma temini noktasında ciddi katkıları oldu. Kızılay’a yolu düşmeyen, muhtaç olmayan hiç kimse olmuyor.

Ramazan münasebetiyle de Kızılay’ın kan rezervlerinde bir azalma söz konusu oldu. Hemen bayram sonrasında bu organizasyonu içerisine girdik. Bir ülkenin, bir şehrin en önemli rezervi Kızılay kan merkezindekileri rezervleridir. Bu önemli ve bunu önemsiyoruz. Yeri geliyor çevre illerimizde, çevre komşularımıza da Urfa’dan katkılar oluyor.

Bundan dolayı bu kıymetli rezervleri düşürmemek adına bende başta ‘İl Sağlık Müdürlüğü Personellerimiz ve Halkımız’ olmak üzere herkesi kan bağışına davet ediyorum. İlgililere teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

SİNGAN: YOĞUN BİR KATILIM İLE BİZE DESTEK OLDULAR

Şanlıurfa Kızılay Sorumlu Hekimi Dr. Buket Arvas Singan ise, “Bugünkü kan bağışı çalışmamız Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğümüzde gerçekleştirmekteyiz. Değerli müdürümüz, başkanlarımız ve tüm il sağlık müdürlüğü çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Yoğun bir katılım ile bize destek oldular. Bu vesileyle hastalara kan ulaştırma şansı oluşturdular.

Bugün bir gayret var ama aslında Şanlıurfa İl Sağlık müdürlüğü her zaman Kızılay’ın kan bağışı noktasında en büyük destekçilerindendir. Hastanelerimizdeki kan bağışı noktalarımızda emekleri vardır. Vatandaşlarımız ile bizim buluşmamızı sağlamışlardır. Tüm sağlık müdürlüğü çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BİHA


10 May 2022 - 14:43 Şanliurfa- Asayiş