İl Sağlık Müdürü Gülüm Tel Abyad'da incelemelerde bulundu

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, hizmet başkanları İle birlikte Tel Abyad İnsani ve Teknik Yardım Hastanesini ziyaret Ettiler....

ŞANLIURFA- Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Barış Pınarı Harekâtı ile terörden kurtarılan bölgede sağlık alanlarında yürütülen çalışmaları yerinde değerlendirdi.

Tel Abyad İnsani ve Teknik Yardım hastanesi, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında terörden arındırılan bölgede bulunan Ekim 2019 tarihi itibariyle hizmete açılmıştır. Gün geçtikçe faaliyet alanı genişlemekte ve hizmet kapasitesi arttırılmaktadır. Yaklaşık iki buçuk yıllık süre zarfında geldiğimiz noktada acil Servis, 4 ameliyathane odası, 12 küvözlü yeni doğan yoğun bakım, 5 yataklı yetişkin yoğun bakım 85 yataklı servisler ile toplam 19 farklı branşta poliklinik hizmeti vermektedir. Günlük ortalama 900 poliklinik muayenesi ve 15 ameliyat yapılmaktadır.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm ziyarette yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünün hizmet başkanlarının tamamı ile birlikte Tel Abyad bölgemizi ziyaret ettik. Buradaki sağlık tesislerini, yürütülen sağlık hizmetlerini yerinde görme fırsatı bulduk. Memnuniyetle ifade etmek isterim ki bu iki buçuk yıllık süre içerisinde verilen sağlık hizmeti oldukça nitelikli bir hale gelmiş. Yeni yoğun bakımlar, yeni servisler, yeni tıbbi cihazlar ilave edilmiş. Sağlık hizmet sunumu içerisine bunları yerinde gördük. Hastalarımızla sohbet etme fırsatımız oldu. Memnuniyet oranları oldukça yüksekti. Sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonlarını çok iyi gördük. Bu gezi içerisinde buradaki ulusal valimizi ziyaret ettik. Ulusal valimizle buradaki çalışmalar hakkında istişarelerde bulunduk, sayın valimize emeklerinden dolayı teşekkür ettik.

Sağlık çalışanlarımızı ziyaret ettik özverili çalışmalarından dolayı kendilerine ayrı ayrı teşekkür ettik. Sağlık hizmet sunumunda bazı eksikliklerimizi hastane başhekimi ve Suriye görev gücü Başkanı Dr. Abdulkadir Kısmet ile istişare ederek tespit ettik ve temini noktasında notlarımızı aldık “.

BİHA


26 May 2022 - 11:08 Şanliurfa- Asayiş