Şanlıurfa’da NRP eğitimi!

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri, NRP eğitimine başladı....

ŞANLIURFA -30-31 Mayıs 1 Haziran 2022 tarihlerinde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı toplantı salonlarında, Yenidoğan Canlandırması (NRP) eğitimine başlandı.

Eğitime kamu, özel ve üniversite hastanesinde ve doğum yapılan sağlık kuruluşlarında görev yapan hekim, ebe, hemşire ve diğer sağlık personelleri katıldı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, “Yenidoğan Restorasyon Programı Sağlık Bakanlığının resmi olarak 1998'den beri uyguladı ve muhtemelen en düzenli eğitim programıdır.

Yenidoğan Restorasyon Programları bizim bebek ölümleri ile mücadelemizde, bebek ölümleri azaltma adına ciddi katkılar sunacaktır. Bu programlara katılım sağlamak bebek ölümleri açısından daha anlamlı kılacaktır. Her dokunduğumuz çocukla hukukumuz başlıyor, onlara olabildiğince yardımcı olmak zorundayız.

Özellikle de bu programının kurucularının yıllarca emek vermiş Türkiye'nin değişik ve güzide üniversitelerinden Otör hocalarımızın aramızda olması programı ayrı bir kalite katıyor” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin farklı üniversitelerinden eğitime; Doç. Dr. İlker Günay, Prof. Dr. Özlem Bekem, Prof. Dr. İnci Kara, Prof. Dr. Serdar Cömert, Doç. Dr. Şerife Oğuz, Uzm. Dr. Beyza Özcan, Dr. Ufuk Bayraktar., Dr. Canan Doğan, Ebe Aynur Turhan, Erkan Haydaroğlu, Hemşire Aslı Soğancı ve Ebe Hatice Aydın eğitimci olarak katıldı.

Açılış programından sonra eğitimciler gruplar halinde uygulamalı olarak katılımcılara beş günlük NRP eğitimine başlanmış oldu.

BİHA


31 May 2022 - 13:43 Şanliurfa- Asayiş