Bartın maden ocağında patlama! Vali'den işçiler ile ilgili açıklama

Bartın'ın Amasra İlçesi'ndeki maden ocağı patlaması olayına dair açıklamalarda bulunan Bartın Valisi yer altında 49 işçinin olduğu söyledi. İşçilerin kurtarılması için çalışmalar sürüyor....

BARTIN-Bartın'ın Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü'ne bağlı yeraltında bağlı maden ocağında patlama meydana geldi. Olay yerine AFAD, itfaiye ve çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

Bartın Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre patlama, saat 18.15 sıralarına eksi 300 kotunda gerçekleşti. Bartın ValisiNurtaç Arslan, yer altında 49 işçinin olduğunu bildirdi. AFAD ise patlamanın trafo kaynaklı olduğunu duyurdu.

2 BAKAN OLAY YERİNE GİDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in, patlamaya ilişkin incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gittiği öğrenildi.

İşçilerin kurtarılması için çalışmalar sürerken Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı da tarafından patlamaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

BARTIN VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Bartın Valisi Arslan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Arama kurtarma çalışmaları çok sayıda ekiple devam ediyor. Eksi 300 kotunda 44 kişi, eksi 350 kotunda 5 kişi var. 8 kişi kendi imkanlarıyla kurtarıldı. 6 kişi de yer altından çıkarıldı."

BİHA


14 Eki 2022 - 21:03 Şanliurfa- Asayiş