Urfalı küçük kızın kazandığı parayı SMA hastasına bağışlaması takdir topladı

Şanlıurfa’da 9 yaşındaki küçük kız çocuğu, her gün Balıklıgöl civarında yoldan geçen vatandaşları tartarak kazandığı parayı SMA hastası çocuğun kampanyasına bağışlıyor. Küçük kızın kendi ihtiyacı varken topladığı paraları bağışlaması takdir topladı....

Şanlıurfa’da ellerindeki tartıyla yoldan geçen vatandaşları tartarak aile ekonomisine katkı sağlayan çocuklar var. Her sabah ellerindeki tartıyla şehrin en işlek caddelerinde bekleyençocuklar, yoldan geçen vatandaşları tartarak para kazanmaya çalışıyor.

Hatice isimli 9 yaşındaki küçük kız çocuğu da bunlardan biri. Ancak Hatice kazandığı parayla ailesine destek olmuyor, SMA hastası bir bebeğin kampanyasına katkı sunuyor. Her gün Balıklıgöl civarında yoldan geçen vatandaşları tartarak kazandığı parayı Hatice, Malatya’da 6,5 aylıkken SMA Tip 1 hastalığı teşhisi konulan 1 yaşındaki Eliz Lina bebeğin kampanyasına bağışlıyor.

İlkokul 3. sınıf öğrencisi olan Hatice, topladığı paraları Eliz Lina için kumbaranın bulunduğu bir iş yerine götürüyor. Bozuk paraları tek tek kumbaraya atıyor.

Her gün gelerek kumbaraya para atan küçük kız, iş yeri sahibinin de dikkatini çekmiş. Hatice’yi videoya alan iş yeri sahibi, küçük kızı örnek davranışı nedeniyle tebrik etti. Büyüyünce kendisinin bir sürü elemanı olmasını isteyen Hatice, elemanlarıyla SMA hastası bebek için daha fazla para biriktirebileceğini söyledi.

Hatice’nin örnek davranışı sosyal medyada takdir topladı.

BİHA


13 Kas 2022 - 12:53 Şanliurfa- Asayiş