Akçakale’deki patlamayla ilgili kaymakamlıktan yeni açıklama

Akçakale Kaymakamlığı, ilçede dün bir binada yaşanan patlamanın gaz sıkışmasından kaynaklandığını bildirdi....

AKÇAKALE – Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Caddesindeki bir binada dün sabah saatlerinde bir patlama yaşanmıştı. Patlamada 6 kişi yaralanmıştı.

Patlama sonrası apartmanda ve çevredeki binalarda maddi hasarlar oluşurken, ekipler patlamanın nedenini bulmak için çalışma başlattı.

Akçakale Kaymakamlığı, patlama sonrası dün yaptığı açıklamada, binadaki kalorifer kazanının patladığını kaydetmişti. Kaymakamlık bugün yeni bir açıklama yaparak, teknik ve uzman ekiplerin inceleme neticesinde patlamanın gaz sıkışmasından kaynaklandığını duyurdu.

Akçakale Kaymakamlığı’nın konuyla ilgili yeni açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“04.12.2022 tarihinde saat 08.40 civarında Akçakale ilçemizin Süleymanşah Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi Takuş Apartmanında, ilk belirlemelere göre kalorifer kazanından kaynaklanan bir patlama meydana geldiğine ilişkin kamuoyuyla bilgi paylaşımı yapmıştık.

Olay sonrasında ilgili kurumlarca olayın meydana geldiği binada teknik ve uzman ekiplerin yaptığı inceleme neticesinde, patlamanın gaz sıkışmasından kaynaklı olduğu belirlenmiştir. Olayla ilgili tahkikat devam etmektedir”.

BİHA05 Ara 2022 - 15:18 Şanliurfa- Asayiş