Kamuya yüzlerce personel alımı yapılacak işte şartlar

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan son açıklama doğrultusunda kamuya ve hastanelere bin 882 personel alımı yapılacağı belirtildi.

Kamuya yüzlerce personel alımı yapılacak işte şartlar

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan son açıklama kapsamında kamuda çalışacak personel alımı yapılacağı belirtildi. Bunlar bünyesindeki eleman eksikliğini gidermek amacıyla yapılan alımlar için toplam bin 882 kişilik kadro açığı bulunduğu duyuruldu.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan personel alımları kapsamında adaylardan istenen başvuru şartları şu şekildedir:

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 1882 personel alımları için başvuru detayları da aktarıldı. İlana başvuruda bulunmak isteyen personellerin https://kamuilan.sbb.gov.tr/ adresi üzerinden başvuru yapabileceği aktarıldı.

GAZETE İPEKYOL

Kamuya yüzlerce personel alımı yapılacak işte şartlar

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.