ŞUAHED’den sağlıkçılara “iftira” atan kişinin kollanmasına tepki

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından iki ay önce açığa alınan aile sağlığı merkezinde görevli doktor ve hemşire görevine iade edildi. Şanlıurfa Aile Hekimler Derneği Yönetim Kurulu, doktor ve hemşire hakkında “iftira” atan şahsın korunup kollandığını ileri sürerek, söz konusu kişiye ceza verilmemiş olmasına tepki gösterdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ŞANLIURFA – İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Eyyübiye İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görev yaparken açığa alınan hekim ve hemşire iki ayın ardından temmuz sonu itibarıyla görevlerine geri döndü. 

Şanlıurfa Aile Hekimler Derneği (ŞUAHED) Yönetim Kurulu, hekim ve bir hemşirenin açığa alınması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. 

Hekim ve hemşireyi “iftiraya binaen tek bir ifade bile almadan doğrudan hekim ve hemşireyi açığa alan” Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nün iftira atan şahsı ise açığa almadığı ifade edilen açıklamada, “Üstelik hekim ve hemşirenin şikayet dilekçeleri bulunmasına rağmen asılsız iddialarda bulunan şahıs açığa bile alınamamıştır. Ayrıca bu şahıs hakkında idare tarafından soruşturma başlatıldığı bilgisi de yoktur!” denildi.

ŞUAHED olarak her zaman hakkın ve hukukun yanında oldukları kaydedilen açıklamada, şu iddialara yer verildi:

“Hemen İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlıktan sorumlu Sayın Vali Yardımcımızla görüştük ve soruşturma usulündeki hataları ve taraflardan birinin korunup kollandığını açık açık beyan ettik. Elbette açığa alınan hekimin açığa alınma kararına itiraz ederek,  iptal edilmek üzere yürütmeyi durdurma talepli dava açtık. Bugün Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü yazısıyla açığa alınan hemşire ve hekim arkadaşımız,  muhakkikin raporu ve müdürlüğün herhangi bir suç bulamamasından dolayı görevlerine iade edildi.

Şimdi soruyoruz! İftira atan, tartışma sırasında hekim arkadaşımıza ve hemşire hanıma hakaretler ve tehditlerde bulunan şahsa, meslektaşımızın ve hemşire hanımın verdikleri şikayet dilekçeleri ve şahitlerin ifadeleri varken ne ceza verildi? Ceza verilmediyse bunun akla hukuka uygun bir açıklaması var mı? Hiçbir delil ve somut gerekçe olmadan kişileri aylarca açığa almak keyfi uygulama değil midir? Her kişisel tartışmaya girenin birbirine iftira atarak karşıyı zor durumda bırakacağı bir ortam mı yaratmaya çalışıyorsunuz? Somut delil ya da gerekçe olmadan, sadece atılan iftiraya dayanarak açığa alınmalar adaleti sağlayabilir mi? İftira atan kişi neden ve kim tarafından korunuyor? İlgili yazınızla açığa alınan kişilerin bir suçu olmadığı anlaşıldığına göre karşı taraf doğrudan iftiracı konumunda olmuyor mu? Bunun cezası ne olacak? Üstelik hala bu şahıs hakkında soruşturma açıldığına dair herhangi bir bilgi yok! İftira atan bu şahıs hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? Kamuoyuna açıklayın.”

ŞUAHED, iftira atan kişi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, ayrıca şikayet dilekçesi ile ilgili işlem yapmayanlar hakkında da görevi kötüye kullanma ile ilgili başvuru yapılacağını belirtti.

ŞUAHED’den sağlıkçılara “iftira” atan kişinin kollanmasına tepki

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.