Urfa'da sağlık sendikasından memur zammına tepki!

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin gelecek iki yılda alacağı zam oranları Kamu Görevlileri Hakem Kurulu tarafından açıklandı. Heyetin açıklamasına Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdülkadir Yabir’den tepki geldi. Yabir, “Hakem yanıltmadı ve yine noterlik yaptı.” dedi.

Urfa'da sağlık sendikasından memur zammına tepki!

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin 2024-2025 yılları arasında alacağı zam oranını belirleyecek 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme çerçevesinde alacağı zam oranı belli oldu. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, hükümetin 17 Ağustos'ta yaptığı 2024'ün ilk altı ayında yüzde 15, ikinci altı ayında yüzde 10, 2025'in ilk altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında yüzde 5 zam teklifini aynen kabul etti.

Zam oranlarının belli olmasının ardından  Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen)  Şanlıurfa Şube Başkanı Abdülkadir Yabir ilk tepki geldi.

Yabir, “Hakem yanıltmadı ve yine noterlik yaptı.” dedi.

YABİR: İSMİ DEĞİŞMELİ VE KAMU İŞVERENİ HAKEM KURULU OLMALI

“7. Dönem Toplu Sözleşmede anlaşmazsızlıkla sonuçlanması üzerine gidilen hakem heyetinin milyonlarca kamu çalışanını yok sayarak verdiği bu karar, kurulun sadece noterlik yaptığının en büyük kanıtıdır” diyen Yabir şunları kaydetti:

“Kamu Görevlileri Hakem Kurulu ismi değişmeli ve Kamu İşvereni Hakem Kurulu olmalı. 4688 Sayılı Yasa mutlaka yeniden ele alınmak zorundadır. Daha öncesinde de işaret ettiğimiz ve altını çizdiğimiz gibi yasanın içeriğinden, toplu sözleşme düzenine, örgütlenme özgürlüğünden hakemin yapısına varana  kadar tüm boyutlarıyla yeni bir tartışma sürecini başlatıyoruz.Kamu Görevlileri Hakem Kurulu ismi değişmeli ve Kamu İşvereni Hakem Kurulu olmalı.

4688 Sayılı Yasa mutlaka yeniden ele alınmak zorundadır. Daha öncesinde de işaret ettiğimiz ve altını çizdiğimiz gibi yasanın içeriğinden, toplu sözleşme düzenine, örgütlenme özgürlüğünden hakemin yapısına varana  kadar tüm boyutlarıyla yeni bir tartışma sürecini başlatılmalıdır”.

Urfa'da sağlık sendikasından memur zammına tepki!

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum