AK Parti'nin yeni MKYK'sında Urfa ağırlığı: Rekor isim yer aldı

AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeni MKYK üyeleri belli oldu. AK Parti’nin yeni MKYK’sında Urfa’dan birçok isim ye aldı. İşte o isimler...

AK Parti'nin yeni MKYK'sında Urfa ağırlığı: Rekor isim yer aldı

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti'nin yeni MKYK'sında Urfa ağırlığı

Rekor isim yer aldı

AK Parti’nin 4'üncü Olağanüstü Büyük Kongresi, bugün Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştiriliyor. "Türkiye Yüzyılı" vurgusu ile yapılacak kongrede, partiyi yerel seçimlere taşıyacak isimler belirlendi. Listede Şanlıurfa’dan da isimler yer aldı. 

Kongrede, AK Parti’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun (MKYK) yeni üyeleri belirlendi. Partinin A Takımı olan MYK ise, MKYK üyelerinden oluşturulacak. AK Parti'nin yerel seçim hazırlıkları da kongre ile başlayacak.

LİSTEDE URFA’DAN 5 İSİM YER ALDI 

AK Parti MKYK'sının yeni üyeleri arasında asil listede Şanlıurfa’dan Mehmet Kasım Gülpınar, Halil İbrahim Yıldız ve Mehmet Umut Tuncer yedek listede ise Mehmet Ali Kurt ve Aişe Nur Nacar yer aldı.

YILMAZTEKİN HAKEM KURULU ÜYESİ

Ayrıca Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu listesinde ise önceki dönem milletvekillerinden Kemalettin Yılmaztekin kendisine yer buldu. Halit Çokan ve Mehmet Kırmızı ise Merkez Disiplin Kurulu Kurulu Üyeliği’ne seçildi.

İŞTE TAM LİSTE: