Kahta’yı Urfalıların tanıdığı isim kazandı

Şanlıurfa’da birçok kurumda müdürlük görevi yapan ve son olarak Büyükşehir Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı yapan Mehmet Can Hallaç, AK Parti'den Kahta Belediye Başkanı seçildi.

Kahta’yı Urfalıların tanıdığı isim kazandı

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adıyaman Kahta ilçesinin yeni belediye başkanı Şanlıurfalıların yakından tanıdığı bir isim oldu. 

AK Parti’nin Kahta'da aday gösterdiği, Şanlıurfa’da birçok kurumda müdürlük görevi ve son olarak Büyükşehir Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı yapan Mehmet Can Hallaç yarışı önde tamamladı ve ilçenin yeni belediye başkanı oldu. 

Can Hallaç, oyların yüzde 35,73'ünü aldı. 

 

MEHMET CAN HALLAÇ KİMDİR?

1965 Adıyaman/Kahta doğumlu olan M. Can HALLAÇ 1989 Ortadoğu Teknik Üniversitesi Gaziantep Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. 1991-1992 yılları arasında bir yıl İngiltere’de The University of Bolton’da Endüstriyel Eğitim Konusunda eğitim aldı. 1996 yılında Ulaşım Konusunda The University Of Birmingham’da Yüksek Lisansını tamamladı. 1996-1997 yılları arasında The University of Leesd’ te Ulaşım konusunda eğitim aldı ve araştırmalar yaptı. 

2001 yılına kadar Harran Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Üniversitede çalıştığı yıllarda Ulaşım Mühendisliği derslerini verdi. 

2001-2005 yılları arasında Şanlıurfa Belediyesinde çalıştı. Çalıştığı dönemlerde hibe ve kredili altyapı projelerin koordinatörlüğünü ve teknik konularda Başkan Danışmanlığını yaptı. 2005-2008 yılları arasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde çalıştı. Gaziulaş A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Ulaşım Daire Başkanlığı yaptı. 2008-2014 yılları arasında Şanlıurfa Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yaptı. 2014-2016 yılları arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi BELSAN A.Ş. de Genel Müdürlük yaptı. 2016 yılından itibaren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Hallaç Daire Başkanlığı görevi yaparken emekli olup kendi memleketi olan Kahta'ya yerleşti. Çok iyi derece İngilizce bilen M. Can Hallaç 3 çocuk babasıdır.

Kahta’yı Urfalıların tanıdığı isim kazandı

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.