Belediyelere bol keseden destek yok! Etkinlikler iptal

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in seçim sonrası yeni dönemde bazı adımları uygulamaya sokarak, belediyelere yapılan ödenekte ciddi bir tasarruf yapılacağı öne sürüldü. Şenlik, festival gibi etkinlikler, çeşitli alt yapı projeleri, imar projeleri gibi konularda artık bol keseden destek tarih olacak.

Belediyelere bol keseden destek yok! Etkinlikler iptal

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

tv100.com yazarı Fuat Uğur'dan çok dikkat çeken bir yazı geldi.

“Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın derin dehlizlerinden ilginç istihbaratlar aldım” diyen Uğur’un yazısına göre, Şimşek'in yeni dönem için öncelikleri şöyle:

"Bir kere obez olmuş sistem ciddi bir diyete girecek.

Burada öncelik KASAYI doldurmak.

1-Kayıt dışı paranın üzerine gidilecek ve vergi kaçağını en aza indirecek önlemler alınacak.

2-Devlette tasarruf dönemi üstünkörü önlemlerle değil, güçlü biçimde tetiklenecek.

3-Devasa yatırımlara son verilecek. Yani kara ve deniz tünelleri, uzun ve bölünmüş otoyollar, havalimanı, asma köprüler, büyük hidroelektrik santrallar gibi maliyetli yatırımlara girişilmeyecek.

4-Üretime dayalı reel sektöre, yeşil enerjiye, çevreye, tarıma yönelik yatırımlara öncelik verilecek. Dünya Bankası’nın Türkiye’nin kullandığı 17 milyar dolarlık yatırım kredisini 18 milyar dolar daha yükselterek 35 milyar dolara yükseltmesindeki ana yatırım alanları da bu sektörleri içeriyor.

5-Mehmet Şimşek ve bakanlık kadrolarının genel görüşü tarıma ve hayvancılığa hor davranıldığı yönünde. Tarım ve hayvancılığa özel bir önem verilecek. Bu sektörde faaliyet gösteren girişimcilere ve çiftçilere destekler özendirici olacak ama aynı zamanda desteklerin üretime yansıyıp yansımadığı da sıkı bir biçimde denetlenecek.

-Belediyeler artık kendi yağlarıyla kavrulacaklar. Geçmişteki gibi belediyelere bol keseden destek yok. Zaten emlak ve benzeri vergilerle belediyelerin kasaları doluyor. Paralarını rantabl kullanmaları gerekecek. Örneğin şenlik, festival gibi etkinlikler, çeşitli altyapı projeleri, imar projeleri gibi konularda artık bol keseden destek tarih olacak".

Belediyelere bol keseden destek yok! Etkinlikler iptal

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.