2 bin köylü her şeyini olduğu gibi bırakarak bir gecede ortadan kayboldu

Kanada'nın kuzeybatısındaki Angikuni Gölü, 1930 yılında yaşanan gizemli bir olayla hafızalara kazınmış durumda. Bir Inuit köyünün sakinlerinin aniden ve iz bırakmadan ortadan kaybolması, bölgeyi adeta bir muammaya dönüştürmüş ve o günden beri maceraperestlerin ve araştırmacıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

2 bin köylü her şeyini olduğu gibi bırakarak bir gecede ortadan kayboldu

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KANADA- Olay, 1930 yılında kürk tüccarı Joe Labelle'in Angikuni Gölü'ne varmasıyla ortaya çıktı. Labelle, köye vardığında ürkütücü bir manzarayla karşılaştı: Çadırlar terk edilmiş, yemekler yarım kalmış ve ateşler hala yanıyordu. Fakat köylülerden hiçbir iz yoktu. Durumu yetkililere bildiren Labelle, Kraliyet Kanada Atlı Polisi'nin (RCMP) olay yerini incelemesine yol açtı.

Yapılan incelemeler sonucunda daha da ürkütücü detaylar ortaya çıktı. Bazı mezarların açılmış olduğu ve cesetlerin kaybolduğu da rapor edildi. Bu durum, Angikuni Gölü halkının akıbetine dair gizemi daha da derinleştirdi.

OLASI AÇIKLAMALAR VE SPEKÜLASYONLAR

Köy halkının kayboluşuna dair birçok teori ortaya atıldı. Bunlardan bazıları şunlar:

Doğal Afet: 

Bazı araştırmacılar, köy halkının aniden ortaya çıkan bir fırtına veya kar fırtınası gibi bir doğal afet nedeniyle göç etmek zorunda kalmış olabileceğini öne sürüyor. Fakat bu teoriyi destekleyecek herhangi bir jeolojik veya meteorolojik veri bulunmamaktadır.

Yabani Hayvan Saldırısı: 

Bir diğer teori ise, köyün büyük bir yabani hayvan sürüsü tarafından saldırıya uğramış olması ihtimalidir. Fakat bu kadar büyük bir insan grubunun tamamının vahşi hayvanlar tarafından öldürülmesi ve cesetlerin ortadan kaybolması oldukça zayıf bir ihtimaldir.

Paranormal Olaylar: 

Kaybolma olayı, zamanla uzaylı kaçırma ve doğaüstü varlıklar gibi paranormal açıklamalara da konu olmuştur.

Angikuni Gölü gizemi, 90 yılı aşkın süredir çözümsüz kalmaya devam ediyor. Köy halkına ne olduğunu kesin olarak bilmiyoruz ve muhtemelen de asla bilemeyeceğiz. Bu gizem, bölgeyi ziyaret edenleri ve olayı araştıranları büyülemeye ve şaşırtmaya devam ediyor.

Kaynak: CUMHURİYET GAZETESİ

 

2 bin köylü her şeyini olduğu gibi bırakarak bir gecede ortadan kayboldu

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.