İş arayanlar bu fırsat kaçmaz: 20 kamu kurumu 63 bin işçi ve memur alacak!

Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre, toplam 20 kamu kurumu işe alım yapacak. Bu kapsamda, kamuya 63.214 işçi ve memurun alınacağı belirtildi. Hangi pozisyonlara alım yapılacağı ve hangi kurumların işçi ve memur alımı yapacağıyla ilgili detaylar haberimizde

İş arayanlar bu fırsat kaçmaz: 20 kamu kurumu 63 bin işçi ve memur alacak!

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre 20 kamu kurumu işe alım yapacak. 

İşçi ve memur alımı yapacak kurumların ilanları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 20 kamu kurumu tarafından gerçekleştirilecek personel alımları için detaylar netleşti. Toplamda 63.214 kişinin işe alınacağı belirtildi.

Kamu kurumları arasında en fazla personel alımı, uzman tabip ve sözleşmeli öğretmen pozisyonları için yapılacak. Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunlarından çeşitli pozisyonlar için 63.214 kişilik bir kontenjan oluşturuldu. Hangi kurumların hangi pozisyonlar için personel alımı yapacağına dair detaylar da netleşti.

İşte detaylar…

 

MSB 25 BİN UZMAN ERBAŞI ALIMI YAPACAK

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kara Kuvvetleri Komutanlığına 25 bin uzman erbaş alınacağını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 2024 Yılı 2. Dönem Uzman Erbaş Temini Başvuru Kılavuzu yayımlandı. Bakanlığın “https://personeltemin.msb.gov.tr” internet adresinden yapılacak başvurular, 30 Haziran saat 23.59’da sona erecek. Uzman erbaş temin faaliyetleri, Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen kontenjan dahilinde “piyade, tank, topçu, hava savunma, istihkam, muhabere, ulaştırma, bakım, ikmal, mühimmat, sıhhiye ve veteriner” sınıflarında olacak. 3 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi, üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu lisans programından mezun olan ve en az B sınıfı sürücü belgesi olan 23 erkek ve 3 kadın ile üniversitelerin Adalet ön lisans programından mezun olan ve en az B sınıfı sürücü belgesi olan 8 erkek ve 2 kadın zabıta memuru alacak. 24 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 28 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

ATABAĞI BELEDİYESİ

Siirt ili Baykan İlçesi Atabağı Belediye Başkanlığı tekniker kadrosu için KPSS P3 puan türünden en az 65 puan almış, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip, inşaat, inşaat teknikerliği veya inşaat teknolojisi alanlarından birinde ön lisans eğitimini tamamlamış 1 adet memur alımı yapacak. 22 Temmuz 2024 tarihinde başlayan başvurular 26 Temmuz 2024 tarihinde sona erecek.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

Dışişleri Bakanlığı konsolosluk ve ihtisas memuru pozisyonu için Bilişim ve Bilgi Teknolojileri için 20 (İngilizce bilen), Teknik Destek için 10 (İngilizce bilen) ve Kurumsal Destek için 140 (100 İngilizce bilen, 10 Fransızca bilen, 5 Almanca bilen, 6 Rusça bilen, 8 Arapça-Farsça bilen, 5 İspanyolca- Portekizce bilen, 1 İtalyanca bilen, 2 Çince-Japonca bilen, 3 Yunanca-Ermenice-İbranice bilen) toplamda 35 yaşını doldurmamış 170 adet memur alımı yapacak. 27 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 14 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ

Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahip olan 1 iç denetçi alacağını duyurdu. 28 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 11 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, İletişim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı’na Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında doktora yapmış 1 öğretim üyesi alacak. 28 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 12 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğü, Yabancı Diller Yüksekokulu’na, lisans derecesini İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dilbilimi, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık veya Çeviribilimi bölümlerinden birinden almış, tezli yüksek lisansını tamamlamış ders verecek 2 Öğretim Görevlisi alacak. 31 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 14 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ

Harran Üniversitesi Rektörlüğü 7 hemşire, 1 röntgen teknisyeni, 2 büro personeli, 1 dil ve konuşma terapisti, 1 İş ve Uğraşı Terapisti/Ergoterapist, 1 odyolog, 1 tekniker, 25 temizlik personeli olmak üzere toplamda 39 sözleşmeli personel alımı yapacak. 31 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 14 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ

Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü; 1 hemşire, 1 programcı, 15 büro personeli, 5 sağlık teknikeri, 1 teknisyen, 3 destek personeli olmak üzere toplamda 26 sözleşmeli personel alımı yapacak. 3 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 26 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde istihdam edilmek üzere 43 hemşire, 16 sağlık teknikeri, 2’şer biolog, laborant, büro personeli, destek personeli ve tekniker ile 1’er sağlık fizikçisi, perfüzyonist ve teknisyen kadrolarına toplamda 72 adet sözleşmeli personel alımı yapılacak. 6 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 26 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde istihdam edilmek üzere Musiki Paleograf ve İcracısı unvanında 11 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.

ANKARA SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi’ne 1 öğretim görevlisi, Yabancı Diller Yüksekokulu’na 2 öğretim görevlisi, Ekonomi Bölümü İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Anabilim Dalı’na 1 profesör, Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Siyaset Anabilim Dalı’na 1 doçent, Ekonomi Bölümü Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı’na 1 doktor öğretim üyesi, Psikoloji Bölümü Deneysel Psikoloji Anabilim Dalı’na 1 profesör, Antropoloji Bölümü Sosyal Antropoloji Anabilim Dalı’na 1 doçent, İslam Ekonomisi ve Finansı Anabilim Dalı’na (Disiplinlerarası) 1 doçent, İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü İslam Tarihi Anabilim Dalı’na 1 doçent olmak üzere toplamda 3 öğretim elemanı, 7 öğretim üyesi alımı yapacak. 7 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 24 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü; 1 avukat, 6 muhasebeci, 1 fizyoterapist, 3 hemşire, 1 diyaliz hemşiresi, 2 tıbbi sekreter, 1 diş protezi teknikeri, 1 iklimlendirme teknisyeni, 2 yapı yüzey kaplama teknikeri, 1 koruma ve güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda 19 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. 7 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 28 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü; 10 destek personeli, 2 koruma ve güvenlik personeli, 3 teknisyen, 1 fizyoterapist, 1 diğer sağlık personeli, 4 sağlık teknikeri, 3 büro personeli olmak üzere toplamda 24 sözleşmeli personel alımı yapacak. 10 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 24 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

 

İş arayanlar bu fırsat kaçmaz: 20 kamu kurumu 63 bin işçi ve memur alacak!

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.