Şanlıurfalı mimardan ünlü felsefeciye tepki! “Tatlıses Urfa kültürünü 40 yıl temsil etmiş ender sanatçılarımızdan'"

Şanlıurfalı mimar Mehmet Fatih Kahya, Şanlıurfalı felsefeci Prof. Dr. Ahmet Arslan'ın son açıklamalarına sert tepki gösterdi. Kahya, Arslan'ın "Urfalılar ya ben olacaklar, ya da İbrahim Tatlıses olacaklar" sözlerine karşı çıkarak, Arslan'ın Şanlıurfa kültürüne ve sanatına katkısızlığını vurguladı. Kahya, "İbrahim Tatlıses, Urfa kültürünü 40 yıl boyunca temsil etmiş ender sanatçılarımızdan biridir. Keşke hocanın da Urfa'ya yüzde 1 katkısı olsaydı" dedi.

Şanlıurfalı mimardan ünlü felsefeciye tepki!  “Tatlıses Urfa kültürünü 40 yıl temsil etmiş ender sanatçılarımızdan'"

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
 

Şanlıurfalı Mimar Mehmet Fatih Kahya, Şanlıurfalı felsefeci Prof. Dr. Ahmet Arslan’ın Şanlıurfa ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Kahya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Arslan'ın sözlerini eleştirerek, onun Şanlıurfa’nın tarihî ve kültürel dokusunu anlamadığını ifade etti. 

Şanlıurfa’nın peygamberler şehri olmasının yanı sıra Göbeklitepe ve GAP gibi önemli merkezlere ev sahipliği yaptığını belirten Kahya, bu açıklamaların bir Şanlıurfa aydını tarafından yapılmasının üzücü olduğunu dile getirdi.

“TATLISES 40 YIL URFA KÜLTÜRÜNÜ TEMSİL EDİP TANITMIŞ ENDER SANATÇIMIZDIR”

“Tatlıses 40 yıl Urfa kültürünü temsil edip tanıtmış ender sanatçımızdır. Keşke hocanın da Urfa’ya yüzde 1 katkısı olsaydı.” diyerek Şanlıurfalı sanatçı İbrahim Tatlıses’e de sahip çıkan Kahya, şunları kaydetti:

“Sayın Ahmet Arslan’ın Fatih Altaylı’ya açıklamaları hiç yakışmadı. İbrahim Tatlıses’i beğenmeyebilir. Ancak 40 yıl Urfa kültürünü temsil edip tanıtmış ender sanatçımızdır. Keşke hocanında Urfa’ya yüzde katkısı olsaydı.Kendisini Urfa ile İlgili munazaraya davet ediyorum.Hodri meydan. Sayın Ahmet Arslan açıklamalarını düzeltmelidir. Urfa’nın tarihi duruşunu Hoca değiştiremez. Eğer bu kadar basit bir ayrıntıyı göremiyorsa, bu nice okumaktır. Urfa hem peygamberler şehri, hem Göbeklitepe ve 12 tepenin merkezinde, Hem GAP’ın kalbi olan bir kadim şehirdir. Bu açıklamaların bir Urfa aydını tarafından yapılması, Hocanın Urfadan Tarihinden,kültüründen zerre kadar nasibini almaması demektir. Üzüldüm. Keşke Urfa’daki Sorunlara tarihi mecrayı değiştirmeden çözümler üretse ne iyi olurdu. Demek profesör olunarak bazı sıkıntılar gitmiyor. Son söz Yunus Emreden İlim ilim bilmektir İlim kendin bilmektir Sen kendini bilmezsen, Ya bu nice okumaktır. Sn  Ahmet Arslan hocamıza, Urfa’yı, Urfa tarih ve kültürünü, Urfalıyı tanımasını tavsiye ederim. Dünyanın ilk üniversitesinin Harran üniversitesi olduğunu hatırlatırım.”

NELER OLMUŞTU?

Ünlü felsefeci Prof. Dr. Ahmet Arslan , gazeteci Fatih Altaylı’nın sunduğu "Göbeklitepe ve Medeniyet" programında yaptığı açıklamalarla Urfalılara sert eleştirilerde bulundu. 

New York Filarmoni Orkestrası'nın ünlü şefi Leonard Bernstein’ın Mozart hakkında söylediği ünlü bir sözü dile getiren Prof. Dr. Ahmet Arslan, “Mozart, Allah’ın insanlara hak etmedikleri bir hediyesidir” dedi. Bu sözü Urfa ile ilişkilendiren Arslan, "Bence Urfa da Allah’ın, Urfalılara hak etmediği bir hediyesidir" şeklinde konuşmuştu.


Sn @ProfAhmetArslan ın @fatihaltayli ya açıklamaları hiç yakışmadı.@imparatoribo yu begenmeyebilir.
Ancak 40 yıl Urfa kültürünü temsil
edip tanıtmış ender sanatçımızdır.
Keşke hocanında Urfaya %1 katkısı olsaydı.Kendisini Urfa ile 
İlgili munazaraya davet ediyorum.Hodri meydan

— Mehmet Fatih Kahya (@mefak) June 30, 2024

Şanlıurfalı mimardan ünlü felsefeciye tepki! “Tatlıses Urfa kültürünü 40 yıl temsil etmiş ender sanatçılarımızdan'"

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.