Siverek Belediyesinden su kesintileriyle flaş açıklama! “ŞUSKİ’nin kesintileri duyurması gerekiyor”

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşanan su kesintileri nedeniyle vatandaşlardan gelen yoğun şikâyetler üzerine Siverek Belediyesi'nden konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Siverek Belediyesinden su kesintileriyle flaş açıklama!    “ŞUSKİ’nin kesintileri duyurması gerekiyor”

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siverek Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Şehrimizin içme suyu ihtiyacı yıllardır su kuyularından sağlanmaktadır. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan su ihtiyacı ve kuyularda meydana gelen kuraklık nedeniyle su kesintilerininyaşanması vatandaşlarımızın tepkisine neden olmaktadır. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin yetki alanında olan Su ve Kanalizasyon Hizmetleri, hala Siverek Belediyesi tarafından yönetiliyormuş gibi algılanmaktadır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: 

"İlçemizde özellikle yaz aylarında artan su kesintileri nedeniyle vatandaşlarımızın tepkisi anlaşılabilir bir durumdur ancakbüyükşehir yasasının hayata geçmesiyle birlikte ilçemizdeki su ve kanalizasyon hizmetleri, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanmıştır. Yetki alanımız dışında olmasına rağmen, su kesintileri nedeniyle vatandaşlarımızdan gelen talepler, ilgili birimlerimiz tarafından tankerlerle su sağlanarak vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmeye çalışılmaktadır.Sosyal medya aracılığıyla kasıtlı olarak yapılan dezenformasyona mahal vermemek adına böyle bir açıklama yapma gereği duyulmuştur. ” 

FIRAT İÇME SUYUNUN ŞEHRE VERİLDİĞİ İDDİASI

Bazı sosyal medya hesaplarında Fırat’tan gelen içme suyunun şehre verildiği iddialarına da cevap verilen açıklamada, “Fırat Nehri’nden gelen içme suyunun şehre verildiğini belirten açıklamalar aslında eksik bilgiye dayandığı gibi yanlış anlaşıldığını görmekteyiz. Fırat içme suyunun sadece yüzde 10'u şehrimize ulaşmaktadır. Eski şebeke üzerinden sağlanan bu su, mevcut su ihtiyacını karşılamada yetersiz kalmaktadır. Su kesintilerinin tamamen giderilmesi ve Fırat içme suyunun tam kapasiteyle hizmet vermesi için Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) tarafından şebeke testleri hala devam etmektedir.Kurum bir yandan testleri sürdürürken diğer yandan bina bağlantılarınıtamamlandıktan sonra Fırat içme suyu şehre tam kapasite verilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

“ŞUSKİ’NİN KESİNTİLERİ DUYURMASI GEREKİYOR”

ŞUSKİ tarafından yapılan kontrollü kesintilerin duyurulması gerektiğininbelirtildiği açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

“ŞUSKİ tarafından diğer ilçelerde yapılan kontrollü kesintilerin duyurulduğunu ancak Siverek’te yapılan kontrollü kesintilerin hiçbir şekilde duyurusu yapılmamaktadır. Kesintilerin duyurulması halinde vatandaşlarımızda buna göre tedbirlerini alacaklardır. Yetki ve sorumluluğumuzda olmamasına rağmen Siverek Belediyesi olarak mevcut sorunların çözüme kavuşturulması hususunda gereken çaba ve gayreti göstermekteyiz.” 

Siverek Belediyesinden su kesintileriyle flaş açıklama! “ŞUSKİ’nin kesintileri duyurması gerekiyor”

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.