Şanlıurfa’da bütün ekipler teyakkuza geçti!

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda 21 hastanenin katılımıyla deprem bölgesinde gerçeği aratmayan tatbikat gerçekleşti.

Şanlıurfa’da bütün ekipler teyakkuza geçti!

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de ilk defa kamu hastaneleri, özel hastaneler ve üniversite hastanesi olmak üzere toplam 21 Hastane, İl AFAD müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Şanlıurfa Büyük Şehir Belediyesi İtfaiye daire Başkanlığı ve Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı çalışanlarının katılımıyla İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz başkanlığında 783 personelin katılımıyla eş zamanlı olarak bölge tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi.

 
 

Şanlıurfa il sağlık müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Afetlerde Sağlık Hizmetleri birimi 2024 yılı faaliyet planı kapsamında 19. Bölge Koordinatörlüğünde bulunan Adıyaman’da bölge tatbikat kampı gerçekleştirdi. 
 

Yerel düzey sağlık çalışma gurubu operasyon planı ve hastane afet ve acil durum planları kapsamında, her yıl düzenlenen en az 1 masa başı 1 saha tatbikatlarını bu yıl Deprem konulu tatbikat ile ardından meydana gelen hastane yangınları, KBRN vakası , çoklu trafik vakası ve  sınır çatışması, ortak ve eş zamanlı senaryosuyla kamu hastaneleri özel hastaneler ve üniversite hastanesi olmak üzere toplam 21 Hastane, İl AFAD müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Şanlıurfa Büyük Şehir Belediyesi İtfaiye daire Başkanlığı ve Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı çalışanlarıyla başarı ile tamamlandı. 
 

SENARYO GEREĞİ 
 

Tatbikatta, 783 personel, 20 ambulans, 7 UMKE aracı, 1 haberleşme tırı, 1 kamyon,1 Arama kurtarma aracı, 2 servis aracı, 1 Forklift, 4 AFAD aracı 4 emniyet aracı 2 askeri araç 3 itfaiye yer aldı. Tatbikat gereği 113 yaralıya müdahale edildi. 
 

Şanlıurfa’da bütün ekipler teyakkuza geçti!

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.