Şanlıurfa’da belediye başkanı mecliste protesto edildi

Birecik Belediye Başkanı seçildikten kısa bir süre sonra DEM Parti'den istifa eden Mehmet Begit, katıldığı ilk Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında DEM Partili meclis üyeleri tarafından protesto edildi.

Şanlıurfa’da belediye başkanı mecliste protesto edildi

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birecik’te Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nden seçilen ancak 29 Nisan’da istifa eden Mehmet Begit, DEM Partili Meclis üyeleri tarafından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Toplantısının 3’üncü oturumunda protesto edildi.

İlk defa Şanlıurfa Büyükşehir meclis toplantısına katılan Begit’i protesto eden meclis üyeleri adına konuşan Büyükşehir Belediyesi DEM Parti Meclis Eşsözcüsü Gülşen Özer, “Herkesi selamlıyoruz. Ancak burada irade gasp edenleri, halkın iradesine sırt dönenleri, bunu yaptıktan sonra buraya gelen şahsı selamlamıyor ve protesto ediyoruz” dedi. 

Ardından konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi DEM Parti Meclis Eşsözcüsü Vedat Deniz Aydın, şunları söyledi: “Halk iradesinin üzerinde hiç bir irade yoktur ve bu şahsın yapmış olduğu asılsız iftiraları kabul etmiyoruz. Birecik halkı bahse konu şahsa değil Dem Partiye oy vermiştir. Dem Parti'nin geçmiş parti pratiğine ve örgütlü yapısına oy veren halkın iradesini kendi iradesi olarak gören ve bunu şahsi çıkarları için kullanmak isteyen şahsın yaklaşımı partimizi bağlamamaktadır. Yapmış olduğu kara propaganda kendi şahsi çıkarları içindir. Ne dem parti Birecik ilçe örgütümüzün ne de Birecik meclis üyelerimizin bahse konu şahsa ait onur kırıcı herhangi bir yaklaşımı söz konusu değildir. Bahse konu şahsın yapmış olduğu açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Kendi şahsi düşüncesini Parti'nin tutumu gibi gösterip, halkın iradesini boşa çıkarmaya çalışan ve partimize dönük yapmış olduğu iftiraları reddediyoruz. Halkın iradesini temsil etmeyen bir şahsın halk meclisi olan Şanlıurfa büyükşehir belediyesi meclisinde yeri yoktur. Bu şahıs Birecik halkını temsil etmemektedir. Halk bu şahsı kabul etmemektedir. Her ortamda ve her oturum da bahse konu şahsı kamuya teşhir edeceğiz.”dedi

Şanlıurfa’da belediye başkanı mecliste protesto edildi

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.