Bakan müjdeyi böyle duyurdu: Hayırlı ve bereketli olsun

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, çiftçiye; buzağı desteği, çiğ süt desteği, manda desteği, süt analiz desteği ve malak desteği olarak toplam 1 milyar 602 milyon 683 bin lira ödeme yapılacağını duyurdu....

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, çiftçiye; buzağı desteği, çiğ süt desteği, manda desteği, süt analiz desteği ve malak desteği olarak toplam 1 milyar 602 milyon 683 bin lira ödeme yapılacağını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, tarımsal destek ödemelerine yönelik sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Bakanı Kirişçi, tarımsal destek ödemelerine yönelik yaptığı açıklamada, "1 milyar 602 milyon 683 bin 221 liralık destekleme ödemesini bugünden itibaren üreticilerimizin hesaplarına aktarmaya başlıyoruz. Üreten, alın ve akıl teri döken çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun"ifadelerini kullandı.

HANGİTARIMSAL DESTEKLERÖDENECEK?

Bugün çiftçiye yapılacak tarımsal destek ödemeleri içindebuzağı desteği ödemeleriönemli bir yer tutuyor.Buzağı desteği ödemeleri geçen yıla göre gecikirken, yetiştiriciler buzağı desteğinin ne zaman ödeneceğini merak ediyordu.Bakan Kirişçi, yaptığı açıklamada hangi destek ödemelerinin yapılacağını da paylaştı. Buna göre, bugün çiftçiye buzağı desteği, çiğ süt desteği, manda desteği, süt analiz desteği ve malak desteği ödenecek.

BİHA


23 Nis 2022 - 10:46 Şanliurfa- Asayiş