Şenyaşar ailesine saldırı soruşturmasında tutuklama var

Suruç’ta 2018 seçimleri öncesi yaşanan ve 4 kişinin hayatını kaybettiği kavgayla ilgili gözaltına alınan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyi ve yeğenlerinin de aralarında bulunduğu 11 kişiden 4'ü tutuklandı....

2018 yılında yapılacak seçimler öncesinde Suruç ilçesinde Şenyaşar ailesi ile AK Parti ŞanlıurfaMilletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın akrabaları arasında çıkan kavgada, Şenyaşar ailesinden 3 kişi, Yıldız ailesinden de 1 kişi olmak üzere toplamda 4 kişi hayatını kaybetmişti. Daha sonra görülen mahkemede, olayın faillerinden Fadıl Şenyaşar 37 yıl 9 ay ve Enver Yıldız ise 18 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

4 YIL SONRA 11 GÖZALTI

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, olayın ardından 4 yıl sonra, aralarında AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyi Celal Yıldız, yeğeni Osman Şah Yıldız ile Osman Yıldız'ın da bulunduğu 11 kişiyi 22 Nisan’da gözaltına aldı.

AK PARTİLİ VEKİLİN AĞABEYİ TUTUKLANDI

Emniyette ifadeleri alınanlardan 2’si serbest bırakıldı. Diğer 9 kişi cumartesi günü adliyeye sevk edildi. Savcılık tarafından 2 kişi daha serbest bırakılırken 7 kişi ise tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Celal Yıldız’ın da aralarında bulunduğu 4 kişinin çıkarıldığı adli makamlarca “kasten adam öldürme ve delilleri karartma” suçlamasıyla tutuklandığı öğrenildi. Diğer 3 kişininse adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.

AİLE 411 GÜNDÜR ADALET NÖBETİNDE

Emine Şenyaşar, oğlu Ferit, yaklaşık 38 yıl hapis cezasına çarptırılan Fadıl Şenyaşar'ın adil yargılanmadığına inanıyor ve serbest kalmasını talep ediyor. Hastanede yaşanan saldırıda Esved ve Celal Şenyaşar'ın ölümüne sebep olan herkesin yargılanması ve ceza alması için Şanlıurfa Adliyesi binası önünde 'adalet nöbeti' adıyla başlattıkları oturma eylemi 411 gündür devam ediyor.

BİHA


24 Nis 2022 - 10:21 Şanliurfa- Asayiş