Sürücüyü unutup şekerleri yağmaladılar

Ceylanpınar’da bayram şekerleri dolu tırın devrilmesi sonucu vatandaşların şekerleri ve çikolataları çuvallarla alıp götürmesi sosyal medyada büyük tepki topladı....

CEYLANPINAR -Bayram şekeri dolu tırın devrilmesiyle yere saçılan şeker ve çikolataları yağmalayan vatandaşlar sosyal medyada gündem oldu.

Tırın içerisinde sıkışan sürücüye yardım etmek yerine yola saçılan şeker ve çikolataları çuval ve araçlarına doldurup yağmaladılar. Sosyal medyaya düşen görüntüler tepkilere neden oldu.

Kaza, Viranşehir ile Ceylanpınar ilçelerini birbirine bağlayan karayolu üzerindeki Ceylanpınar Tarım İşletmeleri Müdürlüğü Beyazkule ile Aslanbaba mevkiinde meydana geldi.

Bir şekerleme firmasına ait tır şarampole devrildi. Kazada tırın dorsesin de bulunan kilolarca bayram şekeri ile çikolata yola saçıldı. Bu sırada çalışan işçiler kazayı görünce olay yerine akın ettiler.

SÜRÜCÜYÜ UNUTUP ŞEKERLERİ YAĞMALADILAR

Tırın devrildiğini gören onlarca kadın ve erkek, sürücüye yardım etmek yerine yola saçılan şeker ve çikolataları toplamak için adeta birbirleriyle yarıştı.

Bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde işçilerin şeker ve çikolataları yağmaladığı görüldü.

Arazideki şeker ve çikolataları toplayan vatandaşlar, çuval, poşet ve otomobilin içerisini doldurup evlerine götürdü. Sosyal medyada paylaşılan yağma görüntüleri diğer vatandaşların ise tepkisini çekti.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BİHA


25 Nis 2022 - 18:32 Şanliurfa- Asayiş