Harran Belediyesinden vatandaşlara şerbet ve zerde ikramı

Harran Belediyesi tarafından düzenlenen Kadir Gecesi programında vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu....

HARRAN- Harran Belediyesi Kadir Gecesi’ni coşku ile kutlanırken, Harran ilçesinde bulunan Şeyh Hayati Harran-i Camisi vatandaşlarla doldu taştı.

Şeyh Hayati Harran-i Camii’yi dolduran vatandaşlar hep birlikte teravih namazını kıldı. Geceyi ihya etmek için camileri dolduran cemaat gecenin manevi havasını doyasıya yaşadı. Camide okunan Kur’an-ı Kerim ve kasidelerden sonra insanlığın selameti, ülkenin huzuru ve İslam alemine barış ve huzur gelmesi için dualar edildi.

Kılınan namaz ve edilen dualardan sonra Kadir Gecesi münasebetiyle Harran Belediyesi tarafından düzenlenen programa vatandaşlar ilgi gösterdi. İlçe merkezi genelinde araçlarla gül kokusunu serpiştiren ekipler, vatandaşlara da zerde ve şerbet ikramında bulundu.

Harran halkının kadir gecelerini kutlayan Başkan Özyavuz, “Cenab-ı Allah'ın, Yüce Kitabımız Kur’an’ı Kerim'de bin aydan daha hayırlı olduğunu müjdelediği mübarek kadir gecesinin Ülkemize, Şanlı şehrimize, ilçemize, Türk-İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BİHA


28 Nis 2022 - 18:08 Şanliurfa- Asayiş