Balıklıgöl'de balık ölümleri devam ediyor!

Şanlıurfa'nın simgelerinden olan Balıklıgöl'de son günlerde yaşanan balık ölümleri devam ediyor. Ölümlerin araştırıldığını belirten Şanlıurfa Valiliği, laboratuvar tahlil sonuçları gelinceye kadar balıkların bağışıklığını güçlendirmek amacıyla antibiyotik...

Şanlıurfa'nın en önemli simgelerinden olan Balıklıgöl’desongünlerde yaşanan balık ölümleri sürüyor.

Ölen yavru ve yetişkin balıklar, görevliler tarafından toplanıyor. Ölen balıklara her gün yenileri ekleniyor. Balıkların neden öldüğü henüz bilinmiyor.

Şanlıurfa Valiliği de önceki gün bir açıklama yaparak gölün çeşitli noktalarından su numuneleri alındığı belirtti.

Halk Sağlığı başkanlığı ve Şanlıurfa Su Kanalizasyon işleri Genel Müdürlüğü’ne ait laboratuvarlarda numunelerin inceleneceği belirtilen açıklamada, araştırma sonuçlanıncaya kadar Balıklıgöl’deki mevcut yemlemenin de durdurulduğu duyurulmuştu.

Açıklamada ayrıca laboratuvar tahlil sonuçları gelinceye kadar balıkların bağışıklığını güçlendirmek amacıyla antibiyotikli yem kullanılmasına karar verildiği kaydedilmişti.

Şanlıurfa'nın simgelerinden olan,Hazreti İbrahim'in ateşe atılmasıyla oluştuğuna inanılan Balıklıgöl'deki balıklar kutsal sayılarak yerli ve yabancı turistler tarafındanziyaretediliyor. Yaklaşık 5 bin civarında balık bulunan Balıklıgöl’e gelen ziyaretçiler balıkları yemlerle besliyor.

BİHA29 Nis 2022 - 14:08 Şanliurfa- Asayiş