Salgın tedbirleri kaldırılsa da hastanelerin misafirhaneleri hala kapalı!

Şanlıurfa’da bazı devlet hastanelerinde hasta yakınlarının kullanımı için bulunan refakatçi misafirhaneleri pandemi tedbirlerinin kaldırılmasına rağmen hala kapalı duruyor. Hasta yakınları da koridorlarda banklarda ve yerlerde, bahçede yatmak zorunda kalı...

ŞANLIURFA - Devlet hastanelerinde refakatçiler için ayrılmış olan misafirhaneler pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığı tarafından kapatıldı. Bu kapsamda Şanlıurfa’daki bazı devlet hastanelerindeki refakatçi misafirhaneleri de kullanılamadı. Bu süreçte hastane koridorlarında istenmeyen görüntüler oluştu. Hastane bahçesini kullanan hastan yakınları ayrıca koridorlardaki banklarda ve yerlerde yatmak zorunda kaldı.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Necmeddin Sağlam, sosyal medyadan çağrıda bulunarak perişan olan hasta yakınların için bu misafirhanelerin bir an önce açılmasını istedi. Paylaşımında Şanlıurfa Valisi Abdullan Erin ile İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm’ü de etkileyen Sağlam, şu ifadeleri kullanmıştı:

“M. Akif İnan ve Eyyübiye hastanelerinde bulunan hasta yakınları misafirhanesi kapalı duruyor. Pandemi bitti, millet perişan, lütfen buraları bir an önce açınız.”

BİHA'nın edindiği bilgilere göre, söz konusu kapalı misafirhanelerin yeniden açılabilmesi için Sağlık Bakanlığı’ndan yazı gelmesi gerekiyor. Pandemi tedbirleri kaldırıldığı halde misafirhanelerin açılmasını sağlayacak bilgilendirmenin yapılmaması hasta yakınlarını mağdur etmeye devam ediyor.

BİHA


01 May 2022 - 13:53 Şanliurfa- Asayiş