HDP heyeti Şenyaşar ailesinin bayramını kutladı

HDP Şanlıurfa İl Teşkilatı, Şanlıurfa Adliyesi önünde adalet nöbeti tutan Şenyaşar ailesini ziyaret ederek, bayramlarını kutladı....

ŞANLIURFA -Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar Şanlıurfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı adalet aöbeti, 421’inci gününde devam ediyor.

Anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, Ramazan Bayramı’nın 2’nci gününü de adliye önünde karşıladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa İl Teşkilatı öncülüğünde HDP Şanlıurfa milletvekilleri Ayşe Sürücü, Ömer Öcalan, Nusrettin Maçin ve Nimetullah Erdoğmuş’un da yer aldığı heyet, anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’ın bayramlarını kutladı.

Öcalan, bayramda barışın sağlanması, zulmün ortadan kaldırılması ve adaletsizliğin sona ermesi gerektiğini belirterek, “Anne ve oğlu burada adalet bayrağını taşıyorlar. Bayram gününde bile hala adaletin sağlanması için buraya geliyorlar. Sadece ailelerinin herkesin gözleri önünde katledilmesine karşı devletin ve savcılara adaletin sağlanması çağrısında bulunuyor” dedi.

“ADALETSİZLİĞE KARŞI ADLİYE ÖNÜNDELER”

HDP olarak aileyle dayanışmayı sürdüreceklerini vurgulayan Öcalan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Katliama karşı doğru düzgün bir adım atılmadı. Oğulları Fadıl Şenyaşar Elazığ’da tek kişilik hücrede tutuluyor. Biz bu yüzden buradayız. Kendilerine ‘Müslümanım’ diyenlerin bu soruna bir çare bulmaları gerekiyor. Aile çocuklarının serbest bırakılmasını ve bugünden sonra da evlerinde yaslarını tutmak istiyorlar. Onlar her gün buradalar. Adaletsizliğe karşı buradalar”.

BİHA


03 May 2022 - 22:32 Şanliurfa- Asayiş