Urfalı işçiler çamur içinde kaldı!

Hatay'da mevsimlik işçi olarak giden yaklaşık 250 Urfalının yaşadığı çadırları su bastı. Yetkililere yardım çağrısında bulunan işçiler "Bu akşamı nasıl geçireceğiz? Allah ile baş başa kaldık" diyerek adeta isyan etti....

HATAY- Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Şanlıurfalı mevsimlik işçiler kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

İlçede yaşanan yağış sonrası çadırlarda yaşayan yaklaşık 250 tarım işçisi çamurlar içinde kaldı. Aradıkları yetkililerin de kendilerine yardım etmediklerini söyleyen; hem soğuk hava hem de çamurlarla mücadele eden işçiler yaşadıkları mağduriyeti dile getirmek için bir video çekti. Videoda "Olan bizim gariban tarım işçilerine oldu. Yardım bekliyoruz. Gelen giden yok. Bu akşamı nasıl geçireceğiz? Allah ile baş başa kaldık. İşimiz Allah'a kaldı. Böyle giderse kimse iş yapmayacak. Şu çadırın haline bak" diyerek duruma adeta isyan ettiler.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan da Hatay Valiliği'ne seslenerek "Reyhanlı Kaymakamlığı gıda yardımı, battaniye ve minder dağıtmış fakat nüfusa göre yeterli dağıtım yapılmamış. Hatay Valiliği çadırları daha güvenli bir yere taşımalıdır. Yağmur yağınca aynı şey tekrarlanmasın diye" ifadelerini kullandı.

BİHA


05 May 2022 - 23:36 Şanliurfa- Asayiş