Urfa Emek ve Demokrasi Platformu, saldırıyı kınadı

Urfa Emek ve Demokrasi Platformu, HDP Genel Merkezi'ne yönelik provokasyon girişimlerine karşı basın açıklaması yaptı....

ŞANLIURFA -Urfa Emek ve Demokrasi Platformu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi'ne yönelik provokasyon girişimi ve Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran'a yönelik tehditlerini protesto etmek için Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde basın açıklaması yaptı.

Açıklamaya platform birleşenlerinin yanı sıra HDP Şanlıurfa Milletvekilleri Ömer Öcalan, Ayşe Sürücü, Urfa Barış Anneleri, meclisi üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Emek ve Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Gökhan Dayık, HDP’ye dönük saldırının kınadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Söz konusu polis memurunun derhal görevden alınarak hakkında adli ve idari yönden etkili bir soruşturma yapılması gerekmektedir. Aksi durum polis memurunun kurumsal bir cezasızlıktan faydalandığı anlamına geleceğinden milletvekillerini tehdit ve saldırılara açık hale getirecektir."

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü ise Ayşe Acar Başaran'a dönük tehditlerin bütün kadınlara dönük olduğunu dile getirerek "Hiçbir zaman kadınlar baş eğmedi. HDP bütün saldırılara karşı dimdik ayakta" ifadesini kullandı.

BİHA


06 May 2022 - 18:32 Şanliurfa- Asayiş