O üst geçidin ana gövde montajına başlandı

Karaköprü’de GAP Bulvarında Narlıdere Kavşağı yakınındaki Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan modern üst geçidin demir ayaklarının ve merdiven kolonlarının konulmasının ardından ana gövde montajına başlandı....

ŞanlıurfaBüyükşehirBelediyesi, araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde vatandaşların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçebilmeleri içinyayaüstgeçityapım çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, yayalar kadar sürücülerin de can güvenliğini sağlamak için 4yenimodern üst geçidin yapım çalışmalarını devam ettiriyor.

Kent trafiğini rahatlatmaya yönelik tasarlanan ulaşım projelerinden biri deKaraköprü’de Diyarbakır yolu üzerinde Narlıdere Kavşağı yakınındaki üst geçit.

Geçtiğimiz günlerde söz konusu üst geçidin yapımına başlanmasının üzerinden geçen süreye rağmen neden bitirilemediğine ilişkin eleştiril yapılmıştı. Büyükşehir Belediye yetkilisi, Bizim Haber Ajansı’na (BİHA) yaptığı açıklamada inşası devam eden üst geçitlerin en kısa zamanda tamamlanacağını kaydetmişti. Yetkili, Resmi Gazete’de de yayınlanan karar doğrultusunda üst geçitlerin tamamlanması için ek süre verildiğini ifade etmişti.

30 MAYIS’A KADAR TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

Üst geçidin demir ayaklarının dikilmesinin ardından ana gövde montajı için de çalışmalar sürüyor. Belediye ekipleri üst geçidin temel imalatı, ayak ve merdiven kolon montajları işlemlerinin tamamlamasının ardından kısa süre içerisinde ana gövde montajını da tamamlamayı hedefliyor.

Büyükşehir Belediyesi, GAP Bulvarındaki yaya üst geçidini 30 Mayıs’a kadar tamamlamayı planlıyor.

Yoldaki ciddi bir açığı kapatacak olan üst geçit modern mimarisiyle vatandaşların kullanımına sunulacak.

Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir BelediyesiFen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin ayrıca Şanlıurfa-Mardin kara yolunda Yeşildirek Mahallesinde, Şanlıurfa-Gaziantep kara yolunda Okullar Kampüsü’nün yer aldığı Buhara Mahallesinde veAkçakaleyolunda üst geçit çalışmaları da bulunuyor.

BİHA



16 May 2022 - 12:27 Şanliurfa- Asayiş