Mahalleli isyan etti! Yetkililerin harekete geçmesini istiyor

Eyyübiye’de vatandaşlar bir mahalleyi mesken edinen uyuşturucu madde bağımlılarına ve hırsızlara isyan etti. Madde bağımlıları yüzünden çocuklarının sokağa dahi çıkamadığını belirten aileler yetkililere yardım çağrısında bulundu....

EYYÜBİYE - Madde bağımlığının günbegün yaygınlaştığı Şanlıurfa’da aileler artık çaresiz. Kentte her köşe başında uyuşturucu satıldığını ve hırsızların kol gezdiğini belirten aileler tedirgin. “Can güvenliğimiz, mal güvenliğimiz, namus güvenliğimiz kalmadı bu memlekette” diyen ailelerin madde bağımlıları korkulu rüyası haline geldi.

Eyyübiye ilçesine bağlı Yeni Mahallede ikamet eden bir aile de uyuşturucu madde kullananlar ve hırsızlar yüzünden huzursuz olduklarını söyledi.

Her gün yaşanan hırsızlık ve gasp olaylarıyla ara sokaklarda uyuşturucu madde kullananlar yüzünden dışarıya dahi çıkamadıklarını belirten bir baba, şöyle dert yandı:

“Can güvenliğimiz yok, işe dahi gidemiyoruz, çocuklarımızı çıkaramıyoruz. Bu memleketin sahibi kim? Evleri yıkıp yarım bıraktılar, yıkılıp yarım bırakılan evler uyuşturucu madde kullananların yuvası oldu. Ne yapmamız gerekiyor? Biz silahlanıp biz mi nöbet tutalım mahallelerde? Bir olay mı çıkması lazım bu olaylara bir el atmak için? Evimizde huzur bulamıyoruz. Yediğimiz bir parça ekmeği fitil fitil burnumuzdan getiriyorsunuz. Çocuklarımızın başına bir şey geldikten sonra mı bir şeyler yapacaksınız?”

ANNE: KENDİMİZİ ARTIK ZOR TUTUYORUZ

Çocuklarının can güvenliğinden endişe ettiğini belirten anne de madde bağımlılarının kızlara saldırdığına dikkati çekti. Yetkililerin daha fazla geç kalınmadan bir an önce harekete geçmesini isteyen anne, “Gençlerimizin başına bir şey mi gelsin? Dün benim çocuğumun önünü kestiler işe gidemediler. Bir şeyler yapın? Kendimizi artık zor tutuyoruz. Çocuklarımız çıkamıyor, kızlarımız okula gitmek istediklerinde köşe başında duran uyuşturucu bağımlıları kızlarımıza saldırıyor” diye şikayetini dile getirdi.

BİHA


16 May 2022 - 15:08 Şanliurfa- Asayiş