Birecik’teki mahallenin su sorunu meclise taşındı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında, okunan soru önergesinde Birecik’teki mahallede yaşanan su sorununun çözüme kavuşması için ŞUSKİ’nin bölgede çalışma yapması talep edildi....

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın birinci birleşimi gerçekleşti.

Toplantı, Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlendi. Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi.

Toplantıda, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) verdiği soru önergeleri arasında yer alan Birecik ilçesine bağlı kırsal Kurucahöyük Mahallesinde yaşanan su sorunu gündeme geldi.

HDP’nin verdiği önergede bir asırdır mahallede yaşanan su sorunu, yaz aylarının gelmesiyle sıkıntının daha da çıkılmaz bir hale gelmemesi için Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü’nün mahallede inceleme yapıp, sorunun çözüme kavuşturulmasını talep etti.

“YAZ MEVSİMİNDE VATANDAŞLAR DAHA DA PERİŞAN OLACAK”

HDP grubunun Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisine verdiği soru önergesinde şu ifadeler yer aldı:

“Birecik ilçesine bağlı kırsal Kurucahöyük Mahallesinde bir asırdır içme suyu sorunu yaşanıyor. Bu köyde içme suyu bazen komşu köylerden bazen de vatandaşlar tankerlerle su taşıyarak içme suyunu temin ediyor. Su deposu ile aralarında 5-6 kilometre olmasına rağmen ŞUSKİ’nin çektiği şebeke 20 köyün içerisinde dolaşıyor fakat bu köye ulaşılamıyor.

Yaz aylarının başlamasıyla su kuyularının kurumasıyla halk daha da perişan olacak. Köyün su sorunu çözmek için ŞUSKİ’nin bir an önce bölgeyi yerinde inceleyip, gereken çalışmaları başlatılmasını HDP grubu adına arz ederiz”.

BİHA


16 May 2022 - 17:37 Şanliurfa- Asayiş