Başkan Kuş'tan 19 Mayıs mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, belediyecilik hizmetlerinde en büyük önceliklerinin gençler olduğunu ifade ederek, “Gençlerimizle birlikte geleceğe yürüyoruz” dedi....

EYYÜBİYE- Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Kuş yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ulusal varlığımızın dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Samsun’dan başlayan kutlubir yürüyüşün başlangıcı ve nesilden nesile aktarılacak onurlu bir mücadelenin sembolüdür.Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere ithaf ettiği bu önemli gün, ülkemiziistikbale taşıyan milletimizin aziz evlatları için bir ilham kaynağı ve gurur günüdür.

İstiklal ve Cumhuriyetimizi muhafaza ve müdafaa etmeyi birinci vazife olarak gören gençliğimizin, ülkemizin milli ve manevi değerlerine sımsıkı bağlı yetiştirilmesiyle birlikte medeniyet mirasımıza sahip çıkan, çağın ilerisinde bilgi, donanım ve tecrübeye sahip bireyler olarak yetiştirilmesi elzemdir.

Bu nedenle devletimizin her alanda yaptığı yatırımlarda olduğu gibi, Eyyübiye Belediyesi olarak bizler de belediyecilik hizmetlerinde en büyük önceliğimizi gençlere verdik, vermeye devam ediyoruz.

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimize katılan binlerce gencimiz, onlara yapılan yatırımın boşa gitmeyeceğini haykırırcasına büyük başarılara imza atarken, bizler de gençlerimizle birlikte geleceğe yürümenin heyecanını yaşıyoruz.

Zengin medeniyet mirasımızı geleceğe taşıma gayretimizde en büyük gücümüzün, gençlerimiz olduğunu biliyor ve onlara inanıp, güveniyoruz.

Bu duygularla tüm milletimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu kutsal vatan toprağı için büyük fedakârlıklarda bulunan kahramanlarımızı ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”

BİHA


18 May 2022 - 17:36 Şanliurfa- Asayiş