Şanlıurfa’ya atanan Vali Ayhan görevine başladı (-EK)

Sivas Valiliği görevini sürdürürken yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Şanlıurfa’ya atanan Salih Ayhan, görevine başladı....

11 Mayıs’ta yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Şanlıurfa Valiliğine atanan Vali Salih Ayhan görevine başladı.

Valilik binası önünde vali yardımcıları ve il protokolü tarafından karşılanan Ayhan'a yöresel kıyafetler giymiş çocuklar çiçek takdim etti. Kendisini karşılayanlarla tokalaşıp selamlaşan Ayhan, makamına çıkarak göreve başlama yazısını imzaladı.

Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Aylan, sıcak karşılamadan dolayı il protokolüne teşekkür etti. Şanlıurfa’ya atanmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür eden Vali Ayhan, “Ülkemizin en güzel illerinden birisinde göreve başlamak her faniye nasip olmaz, hele hele bir valilik makamına hiç nasip olmaz ama Rabbime hamdolsun ki bizlere böyle güzel bir makamı nasip eyledi. Rabbim bunun hakkını verebilmeyi nasip etsin” dedi.

Vali Ayhan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sultan Şehir’den geldik. Sultan Şehri’nde olan hemşehrilerimize bize olan desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Şimdi Peygamberler Şehri’ndeyiz. Hep birlikte aşk ile şevk ile yılmadan yıkılmadan yılgınlık göstermeden hizmet edeceğiz inşallah. Bize bu görevi tevdi eden, bize inanan güvenen Sayın Cumhurbaşkanıma şükranlarımı arz ediyorum. Sayın Bakanım Süleyman Soylu’ya destekleri ve himayelerinden dolayı huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Urfamıza milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, tüm siyasi aktörlerimizle, mülki amirlerimizle, sivil toplum örgütleriyle birlikte ortak akıl ve istişareye önem vererek şehrin tüm dinamiklerini aynı hedef ve anlayışla hizmet etmeye çalışacağız”.

Vali Ayhan,Şanlıurfa’nın son valisi Abdullah Erin’den aldığı bayrağı aynı şekilde taşıyacağını söyledi.

"ŞANLIURFASPOR'A ÇOK GÜÇLÜ DESTEK VERECEĞİM"

Vali Salih Ayhan, Şanlıurfaspor'a da özellikle değinmek istediğini belirterek, şunları söyledi:

"Şanlıurfaspor için bir şey söylemek istiyorum. Spora düşkün birisiyim. Sporu seven birisiyim. Sporcu olan birisiyim. Sporun tüm dallarıyla haşır neşirim, futbola da özel bir ilgim var. Futbol bir şehrin heyecanı, duygularını ivazsız, hesapsız birleştiren bir enstrümandır. Şehre büyük katkısı vardır. Şehrin vitrinidir. İnşallah Şanlıurfaspor’a da çok güçlü destek vereceğimi, her zaman Şanlıurfaspor’un, Şanlıurfalılar için yanında olacağımı özellikle ifade etmek istiyorum".

BİHA


20 May 2022 - 11:18 Şanliurfa- Asayiş