‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ kompozisyon yarışmasında ödüllendirildiler

Şanlıurfa’da lise öğrencilerine yönelik kompozisyon yarışmasının finalinde dereceye giren öğrenciler düzenlenen törenle ödüllerini aldı....

Genç Eğitimciler Birliği Sendikası (Genç Memur-Sen) ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Şanlıurfa Şubesi iş birliği ile Hatice Kübra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde “Bir Bilenle Bilge Nesil” kompozisyon yarışması düzenlendi.

228 kompozisyonun yarıştığı etkinlikte kazanan öğrenciler altın ve plaketle ödüllendirildi.

Kompozisyon yarışmasında birinci olan Hatice Kübra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Aslı Daş tam altın ile ödüllendirildi. Daş, ‘var olmak’ konulu kompozisyonuyla dereceye girdi.

Lisede gerçekleştirilen ödül törenine Genç Memur Sen İl Başkanı Mehmet Veysi Bozdağ, Memur- Sen Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat Yanmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Nejat Melik, projeye dahil olan okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Yarışamaya katılan okullar arasında dereceye girenler Şair Nabi Anadolu Lisesi, Süleymaniye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hatice Kübra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

KOMPOZİSYON YARIŞMA SONUÇLARI

Aslı Daş- Hatice Kübra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Zehra Aişeoğlu- Süleymaniye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Betül Kulak-Süleymaniye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

İpek Yılmaz- Şair Nabi Anadolu Lisesi

BİHA


23 May 2022 - 16:38 Şanliurfa- Asayiş