Siverek’te deforme olan sokaklar kilitli parke taşı ile döşendi

Siverek Belediyesi alt yapı çalışmaları nedeniyle ilçe genelinde bozulan cadde ve sokaklarda parke taşı döşeme çalışması yaptı....

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın alt yapısı tamamlanan bölgelerde çalışma yapılması talimatı üzerine muhtarlar ve mahalle sakinleriyle görüşmelere başlandı.

Gelen talepler doğrultusunda çalışma başlatan Fen İşleri Müdürlüğü, alt yapısı tamamlanan mahallelerde kilitli parke taşı döşemesine başladı.

Bu kapsamda çalışan ekipler, Bağlar Mahallesi’ndeki birçok sokakta eş zamanlı olarak kilitli parke taşı döşemesi gerçekleştirdi.

Çalışmaların tamamlandığı sokaklarda yapılan temizliğin ardından mahalle sakinleri daha sağlıklı bir ulaşıma kavuşturuldu.

Çalışmaların kent genelinde devam ettiğini belirten Fen İşleri Müdürü Abdulkadir Canalır, “Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’ın talimatıyla alt yapısı tamamlanan bölgelerde zaman kaybetmeden üst yapıyı yeniliyoruz. Bu kapsamda çalışan müdürlüğümüz ekipleri, Bağlar Mahallesi’nde alt yapının tamamlandığı sokaklarda kilitli parke taşı döşüyor. Parke taşı döşenmesi kararını muhtar ve mahalle sakinleriyle yaptığımız neticesinde aldık. Çalışmaların mahallemiz sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

Mahallesinde yürütülen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren muhtar Aziz Kökyük, Belediye Başkanı Ayşe Çakmak ve ekiplere teşekkür etti.

BİHA


27 May 2022 - 14:18 Şanliurfa- Asayiş