Temeli atıldı! Akçakale’ye doğal gaz geliyor

Akçakale Belediyesi, ilçeye yapılması planlanan doğal gaz için temel atma töreni gerçekleştirdi....

AKÇAKALE- Akçakale Belediyesi, doğal gaz temel atma töreni gerçekleştirdi.

Törene ev sahibi Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın yanı sıra AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yıldık, partililer, meclis üyeleri, kanaat önderleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vekil Akay, “Çok kısa bir zamanda Akçakale'nin doğalgaza kavuşmasında emeği geçenlere şükranlarımı arz ediyorum. Medeniyetin 3 ayağı vardır. Yol, su, elektrik. Biz buna doğal gazı da kattık. Doğalgaz geldi, yolumuzu görüyorsunuz, su projemiz de inşallah en kısa sürede bitecek. Gerek ilçe başkanımız, gerek belediye başkanımız ve ben vekiliniz olarak Akçakale'yi hak ettiği yere getireceğiz. Emeği geçen başta belediye başkanımız olmak üzere Tayyip' Erdoğan hükümetine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ise yaptığı konuşmasında, “Gelecek yüzyılın Akçakale'sini oluşturacağız. Akçakale'nin anayolu tamam, aydınlatması tamam, çevre yolu tamam, TOKİ'si tamam, köylerin yüzde 80'i tamam ve bugün de medeniyetin simgelerinden doğalgaz tamam. İnşallah hanım kardeşlerimiz kasım ayında doğal gaza kavuşacak. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, milletvekilimiz Ahmet Akay'a, AK Parti İlçe Başkanımız İbrahim Yıldık'a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül'e, AK Parti İl Başkanımız Abdurrahman Kırıkçı'ya ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vekil Akay ve Belediye Başkanı Yalçınkaya iş makinasını kullanarak çalışmalardaki ilk kazmayı vurdu.

BİHA


30 May 2022 - 17:27 Şanliurfa- Asayiş