Gazete İpekyol’un tüm geliri SMA hastası Tuğrul bebeğe

Şanlıurfa’da, SMA Tip 1 hastası Tuğrul bebeğin yaşaması için başlatılan yardım kampanyasına Gazete İpekyol ile Şanlıurfa Rahmet Derneği de destek oldu. Kentteki üniversite öğrencileri, Şanlıurfa Rahmet Derneği’nin katkılarıyla Gazete İpekyol’un pazartesi günkü sayısını Tuğrul bebek için sattı. Gazetenin pazartesi günkü geliri Tuğrul bebeğin kampanyasına bağışlandı.

Video için play'e tıklayın

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da yaşayan polis memuru Yusuf Altun ile öğretmen Feyza Nur çiftinin Ocak 2021’de ilk çocukları “Tuğrul” bebek dünyaya geldi.

Tuğrul’un doğumuyla büyük bir mutluluk yaşayan ailenin sevinci kısa sürdü. Tuğrul bebek henüz 3 aylıkken aniden rahatsızlanmasının ardından hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkiklerde minik Tuğrul'un SpinalMüskülerAtrofi (SMA) Tip 1 hastalığına yakalandığı belirlendi.

Hastalığın ortaya çıkmasıyla büyük bir üzüntü yaşayan aile, tedavisi ve ilaçları çok pahalı olduğu için Şanlıurfa Valiliği’nin izniyle “Tuğrul’a güneş ol” ismiyle yardım kampanyası başlattı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören yavruları için her gün hastaneye gidip gelen aile, bir yandan da seslerini hayırseverlere duyurmaya çalışıyor.

Tuğrul bebeğin yurt dışından getirilecek ilaçlarına bir an önce ulaşması gerekiyor. Minik çocuğun bu ilacı alabilmesi için 0-2 yaş sınırı bulunuyor. Sürekli kasları eriyen 15 aylık olan Tuğrul bebeğin tedavisi için zamanla yarışılıyor.

Minik Tuğrul’un tedavisinde zaman daralırken aile, sosyal medya üzerinden ve kentte çeşitli etkinliklerle yardım toplamaya çalışıyor. Gönüllü ekibiyle kent merkezinde stant kuran aile, düzenledikleri kermesle de destek bekliyor.

Tuğrul bebeğin yurt dışındaki ilaçlarına kavuşa bilmesi için yürütülen kampanyaya Gazete İpekyol ile Şanlıurfa Rahmet Derneği de destek oldu.

Kampanyaya katkı sunan derneğin organizesinde kentteki üniversite öğrencileri, Gazete İpekyol’un pazartesi sayısını Tuğrul bebek için sattı. Kent merkezinde birçok noktasında öğrenciler gazete satarken, gazeteyi alanlar paralarını Tuğrul bebek için hazırlanan kumbaraya attı.

Gazetenin pazartesi günkü tüm geliri Tuğrul bebeğin kampanyasına bağışlandı.

HABER MERKEZİ

# haber

14 Haz 2022 - 10:36 - Güncel