İl Başkanı Yavuz: Urfa’da parti çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız

YRP Şanlıurfa İl Başkanı Yavuz, kongre sürecini ve Urfa’da yapacakları çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yavuz, “Partiye üye sayımızı artıracağız. Urfa’nın özellikle çiftçinin yaşadığı sorunların çözümü içinde adımlar atacağız” ifadelerini kullandı....

ŞANLIURFA -Şanlıurfa'da Yeniden Refah Partisi (YRP) 2. Olağan İl Kongresi, partinin Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın katılımıyla geçen pazar günü gerçekleşmişti. Kongrede, İsmail Yavuz il başkanı seçilmişti.

Kongrenin ardından İl Başkan Yavuz, kongre sürecini ve Şanlıurfa’da yapacakları çalışmalara ilişkin BİHA’ya önemli açıklamalarda bulundu.

Yavuz, Şanlıurfa’da partiye 10 bin 500 üyenin olduğuna vurgu yaparak, seçime kadar üye sayısının artmasına yönelik çalışmaların süreceğini söyledi. Kente çiftçilerin yaşadığı sorunlara da değinen Yavuz, DEDAŞ sorunun çözüme kavuşması gerektiğini, çiftçilerinde artık bir nefes almaları gerektiğini belirtti.

YAVUZ: HİÇBİR PARTİYE NASİP OLMAYAN KONGRE ŞANLIURFA’DA YAPILDI

Kongre sürecini değerlendiren İl Başkanı Yavuz, “Kongremiz Türkiye ve Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun. Kongremize başkanımız, MKYK üyelerimiz, il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Kongremiz çok güzel oldu. Hiçbir ilde nasip olmayan, hiçbir partiye nasip olmayan bir kongre Şanlıurfa’da gerçekleşti. Konvoy şeklinde yaklaşık 2 binin üzerinde araçla başkanımızı karşıladık. Kongre salonumuz doldu taştı. Binlerce vatandaşımız kongremize katıldı.

“ÜYE SAYIMIZI ARTTIRACAĞIZ”

Şanlıurfa’da üye sayısını artırmak için çalışmalarını artıracaklarını kaydeden Yavuz, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Genel başkanımız yeni il başkanlığı görevini bize verdi. Şu anda çok güzel bir çalışma yapıyoruz. Bundan sonrada bütün ağırlığımızı üye yapmakla mükellefiz. Bizim üye hedefimiz seçime kadar 500 bin. Şu anda 250 bin üyeyi geçtik.

Urfa’da ise üye sayımız 10 bin 500 Yargıtay da onaylı üyemiz var. Partimizde üye çalışmaları da devam etmekte. Şanlıurfa’nın durumuna baktığımızda özellikle çiftçilerin yaşadığı sorunlar için İktidar partisinin DEDAŞ’ın üzerine gitmesi gerekir. Çiftçilerimiz artık rahat bir nefes alması gerekiyor”.


BİHA


02 Tem 2022 - 17:53 Şanliurfa- Asayiş