Şanlıurfa merkezli "sazan sarmalı" operasyonu!

Şanlıurfa merkezli iki kente düzenlenen operasyonda, "sazan sarmalı" olarak bilinen yöntemle 10 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 5 şüpheliden 3'ü tutuklandı....

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde harekete geçen Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcılık yaptığı belirlenen şüphelilere yönelik çalışma gerçekleştirdi.

Ekipler, şüphelilerin telefon ve sosyal medya üzerinden yaptıkları dolandırıcılık yöntemiyle 7 ilde 10 kişiyi 767 bin 100 lira dolandırdıklarını tespit etti.

Ekipler yaklaşık 1 ay süren teknik takibin ardından, Şanlıurfa ve Mersin'de düzenledikleri operasyonda, dolandırılan kişilerinin paralarının hesaplarına yattığı ve aracı konumunda oldukları belirlenen K.Ö. (26), D.K. (23), T.Y. (28) ve F.G'yi (24) gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından "nitelikli dolandırıcılık" suçundan adliyeye sevk edilen zanlılardan İ.H.A, D.K. ve F.G. tutuklanırken, K.Ö. ile T.Y’de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BİHA


11 Tem 2022 - 11:39 Şanliurfa- Asayiş