Eyyübiye’de yüzlerce paket saç boyası imha edildi!

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelinde insan ve çevre sağlığını korumak, ruhsatsız ticari faaliyetleri önlemek adına yaptığı denetimlerde bazı kozmetik markalarına ait doluma hazır ambalajlar, dolum makinaları ile son kullanma süresi geçmiş ürünleri imha edilmek üzere toplarken satışa ...

EYYÜBİYE- Eyyübiye Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, Evren Sanayi Sitesi’ndeki üretim ve paketleme yapan işyerlerini denetledi.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin de hazır bulunduğu denetimlerde, bir iş yerinde kayıt dışı kozmetik ürün imalatı yapıldığı, birçok ürünün taklit ambalajlarla dolum yapılarak piyasaya sürüldüğü tespit edildi.

İş yerinde yapılan incelemelerde, bazı kozmetik markalarına ait doluma hazır ambalajlar, dolum makinaları ile son kullanma süresi geçmiş 2600 paket saç boyası ile 400 paket tüy dökücü kozmetik ürün ele geçirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve emniyet güçlerinin tutanak tutarak işlem başlattığı işyerinde ele geçirilen bozuk kozmetik ürünler, Eyyübiye Belediyesi Zabıta ekiplerince imha edildi.

BİHA


26 Ağu 2022 - 15:36 Şanliurfa- Asayiş