Siverek kırsalında asfalt çalışması

Siverek Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince kırsal mahallelerin yer aldığı grup yollarını sathi asfaltla kaplıyor....

SİVEREK- Bir süre önce yol altyapısı tamamlanan yaklaşık 25 kırsal mahallenin yer aldığı grup yolunda sathi asfalt çalışmasına başlandı.

Sık sık şikâyet konusu olan yaklaşık 50 kilometrelik yol ağının tamamlanmasıyla mahalle sakinlerine daha konforlu bir ulaşım imkânı sağlanacak.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Abdulkadir Bozkurt, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleriyle çalışmaların devam ettiği grup yolunda incelemelerde bulundu.

Bölge sakinleriyle de bir araya gelen Çakmak ve Bozkurt, mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.

Kayseri’den başlayan grup yolunda çok sayıda kırsal mahalle olduğunu dile getiren Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Vatandaşların yolun yapılmasıyla ilgili taleplerini bildiklerini söyleyen Çakmak, şunları kaydetti:

“Büyükşehir Belediyemiz ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüzce Gevendiris olarak bilinen grup yolunda sathi asfalt kaplamasına başlandı. Bizde daire başkanımızla yolda devam eden çalışmaları incelemeye geldik. Yolumuz bağlantılarıyla birlikte yaklaşık 50 kilometrelik bir yol ağını kapsıyor. Ekiplerimiz yolun alt yapısı tamamladı ve asfalt serim çalışmasına başladı. Yolda çalışmalara başlanmasında büyük emeği olan Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ve tüm ekibimize teşekkür ediyorum.”

BİHA


06 Eki 2022 - 18:06 Şanliurfa- Asayiş