Kuş’tan Mevlid Kandili mesajı!

Mevlid-i Nebi Haftası vesilesiyle Mevlid Kandili mesajı yayımlayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Peygamber Efendimizi anmak ve onun ahlakıyla ahlaklanmanın önemini hatırlayarak yaşamak, hepimizin önceliği olmalıdır” ifadesini kullandı....

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kuş, Mevlid Kandili münasebetiyle yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

“İnsanlığın büyük bir buhran yaşadığı dönemde Yüce Rabbimizin rahmetiyle gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) kıyamete kadar sürecek dönem boyunca üstün ahlakı, feraseti ve irfanıyla insanlığa dosdoğru yol göstericidir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in yeryüzüne teşrifinin yıl dönümü gibi bir günde, biz Müslümanların üzerine düşen ön önemli vazife, hayatımız boyunca onun tebliğ ettiği dinin gereklerini bihakkın yerine getirmek, son nefesimize kadar onun üstün ahlakına uyma yolunda kararlılıkla durmaktır. Peygamberimizi sevmek, onun aileden başlayarak tüm topluma iyilik ve güzellikler getiren ahlakını yaşatmakla olur.

Allah’ın rızasını kazanmak uğruna Peygamberimizi sevmek, ancak onun getirdiği yüce değerleri benimseyip yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmakla mümkündür.

Mevlid-i Nebi’nin yıl dönümü olan bu gece yapılacak ibadet, hayır ve dualarımızın Cenab-ı Hak nezdinde kabul ve makbul olmasını temenni ediyor, tüm İslam âleminin bu özel gününü tebrik ediyorum”.

BİHA


07 Eki 2022 - 13:43 Şanliurfa- Asayiş