Fakıbaba, AK Parti üyeliğinden ve milletvekilliğinden istifa etti

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti üyeliği ve milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı....

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’dan şok bir istifa haberi geldi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Fakıbaba, AK Parti üyeliği ve milletvekilliğinden istifa ettiğini duyurdu. Fakıbaba’nın istifa dilekçesini bugün parti genel merkezine göndereceği öğrenildi.

Fakıbaba, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“2003'te üyesi olduğum AK Parti’de değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bütün büyüklerime ve Şanlıurfa halkına yürekten teşekkür ediyorum. Bu 20 yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum.

AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için bana oy veren hemşehrilerime saygısızlık olmasın diye Milletvekilliğinden de istifa ediyorum. İnşallah aldığım bu karar ülkem için hayırlara vesile olur.”

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde doğan Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa’da 2 dönem belediye başkanlığı görevinde bulundu.

25., 26., ve 27. dönemlerde AK Parti’den Şanlıurfa milletvekili seçildi. Fakıbaba, Meclis’te son olarak Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi olarak görev aldı. Ahmet Eşref Fakıbaba, 65. Hükümette Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptı.


20 Eki 2022 - 10:38 Şanliurfa- Asayiş