CHP’li Paydaş: Ölüm yolu değil, yaşam yolu olsun

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı Sekreteri Ronayi Paydaş, ‘ölüm yolu’ olarak tabir edilen Şanlıurfa-Suruç kara yolunda sık sık yaşanan kazaların önüne geçilmesi adına bir an önce çalışmaların başlaması için yetkililere çağrıda bulundu....

ŞANLIURFA -Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanlığı Sekreteri Ronayi Paydaş, dün Şanlıurfa-Suruç karayolunda meydana gelen feci kazada hayatını kaybeden 3 vatandaşın taziyelerine katılıp, başsağlığı diledi.

Paydaş, ‘ölüm yolu’ olarak adlandırılan Şanlıurfa-Suruç karayolunda hemen hemen her gün yaşanan trafik kazaların son bulması için yetkililere çağrıda bulunarak daha fazla acıların yaşanmaması için yetkililere çağrı yaptı.

Paydaş, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda ‘ölüm yolu’ olarak ifade edilen Suruç yolunun bir an önce yapılması için çağrıda bulundu.

Konuyla ilgili olarak CHP'li Paydaş sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “Şanlıurfa-Suruç yolunda dün yaşanan kaza nedeniyle 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Suruç yolu can almaya devam ediyor. Yolda çalışmalar yapılması lazım. Vatandaşlarımız hayatını kaybetmesin artık. Dün kazada hayatını kaybedenlerin taziyelerindeyiz. Göz göre göre kaza geliyorum dedi ve yine yaşandı. Mekuş köyünden Kızılkaya ailesinin iki ferdi kazada yaşamını yitirdi. Kendilerine Allah’tan rahmet Kızılkaya ailesine ve tüm Suruç’a sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Son zamanlarda pamuk hasadıyla pamuklar kamyon ve tırlarla o yoldan gidiyor. Yolun durumu çok kötü ve her an başka bir kaza gelebilir. Yetkililere sesleniyoruz. Bu ölümler bir daha yaşanmasın, bu kazalar bir daha olmasın. Bir an önce Suruç Şanlıurfa arası çalışma yapılmaya başlansın. Suruç ölüm yolu değil, yaşam yolu olsun '' ifadelerine yer verdi.

BİHA


05 Kas 2022 - 17:25 Şanliurfa- Asayiş