ŞUTSO’nun yeni başkanı Mehmet Doğan Yetim

ŞUTSO’nun başkanı belli oldu. Seçimi Mehmet Doğan Yetim kazandı....

ŞANLIURFA- Şanlıurfa’da kentin gidişatı, istikbali, istikrarı açısından son derece önemli olan bir seçim gerçekleştirildi. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ŞUTSO) meslek komitesi ve meclis üyelerinin geçen hafta belirlenmesinin ardından bugün odanın yeni yönetim kurulu için seçim yapıldı.

Meclis üyeliğini kazanan 77 isim, bugün ŞUTSO’nun yeni başkanını ve yönetimini belirlemek için sandık başına gitti.

Mevcut başkan İbrahim Halil Peltek ve Mehmet Doğan Yetim’in başkanlık için yarıştığı seçimde yönetim kurulu başkanının yanı sıra disiplin kurulu ve TOBB delegelerinin seçimi de yapıldı.

Seçimde oy verme işlemi saat 10.00’da başladı. Oy verme işlemi saat 14.00’a kadar sürdü. Ardından oy sayımına gidildi.

2 OY FARKIYLA YARIŞI ÖNDE BİTİRDİ

Mehmet Doğan Yetim, mevcut başkan İbrahim Halil Peltek’in elde ettiği 37 oya karşı 39 meclis üyesinin desteğini alarak ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Mehmet Doğan Yetim, seçim sonucunun Urfa’ya hayırlı olmasını diledi. Yetim, seçim sonuçlarının ardından yaptığı ilk açıklamada, şunları kaydetti:

“Seçimin sonucu şehrimize, ticaret sanayi odamıza hayırlı olsun. 15 bin tane üye. Hizmet bize düştü. Bugüne kadar başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ederiz. Aynı zamanda ben de başkan yardımcısı olarak görev yapıyordum. Bundan sonra şehrimizin sanayisini, turizmini, tarımını geliştirmek için gece gündüz demeden 77 tane meclis üyemizle birlikte, kardeşlik içerisinde görevimize devam edeceğiz. Hepimize hayırlı olsun.”

ŞUTSO Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Mehmet Doğan Yetim (Başkan). Mustafa Taş, Mustafa Zahit, E.Sabri Akaltun, Bedir Süzer, Ahmet Önkol, Metin Ilengiz, Yılmaz Güvenç, Reşit Yıldız, Ömer Faruk Gayberi, Mehmet Çetin.

BİHA


06 Kas 2022 - 15:13 Şanliurfa- Asayiş