Siverek Belediyesi kamu malına zarar verilmemesi konusunda uyardı

Siverek Belediyesi, parklarda vatandaşlar için kurulan banklara zarar verilmesinin yanı sıra caddelerde bulunan çöp konteynırında ateş veya çöplerin yakılmasının kamu malına zarar verdiği gibi çevredekilere de tehlike oluşturduğunu bildirdi....

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde son günlerde bir parkta bankların ve kamelyaların bir grup tarafından parçalanıp ateşe atılması sosyal medyadan paylaşılmıştı. Kamu malına zarar verilmesi tepki çekmişti. Siverek Belediyesinden söz konusu olayla ilgili açıklama yapıldı.

Parklarda bulunan bankların sökülmemesi ve cadde ve kaldırımda bulunan çöp bidonlarına ateş yakılıp atılmamasının her vatandaşın sorumluluğu olduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

''Vatandaşların kullanımı için parklarda bırakılan bankların sökülerek yakılması ve zarar verilmesinin yanı sıra kaldırım ve yol kenarlarına bırakılan çöp konteynırlarına ateş bırakılması sonucu meydana gelen yangınlar kamu mallarına zarar vermektedir, kamu malları vatandaşların parasıyla yapılan hizmetlerdir, yapılan hizmetlere vatandaşların duyarlı olması gerekmektedir. Çöp bidonlarından çıkan yangınlar çevresinde bulunan araçlarda da tehlike oluşturuyor, vatandaşlarımızın kamu mallarının kullanımında çevreye verdiği rahatsız edici kokuların yayılmaması adına çöp bidonlarına ateş ve benzeri tehlike arz eden malzemeleri atmamalarını ve vatandaşların parasıyla parklara yapılan hizmetlere sahip çıkılmasını rica ediyoruz''.

BİHA


07 Kas 2022 - 10:43 Şanliurfa- Asayiş