Ekinci: Atatürk daima Türk Milleti'nin gönlünde yaşayacak

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, vefatının 84’üncü yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle andı....

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84’üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Cumhuriyet'in kurucusu İstiklal Mücadelesinin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 84. yılında rahmetle yâd eden Ekinci, bu toprakların vatan olması için mücadele eden, gözlerini kırpmadan canlarını veren tüm aziz şehitlere, gazilere ve kahramanlara Allah'tan rahmet diledi.

Bağımsızlık savaşımızın önderi, kahraman Mustafa Kemal Atatürk'ün, daima Türk Milleti'nin gönlünde yaşayacağını belirten Ekinci, mesajında şunları kaydetti:

“Atatürk, milletimize en zor zamanlarında liderlik yapmış, siyasi ve askeri dehasıyla zamanın küresel güçlerine karşı birlik ve beraberlik içerisinde istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştır. 19 Mayıs 1919’da yaktığı istiklal meşalesi ile ezelden beri hür yaşamış milletimizin adeta küllerinden yeniden doğarak ayağa kalkmasını ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırmasını sağlamış ve en büyük eserim dediği Cumhuriyeti kurarak bizlere emanet etmiştir.

Bugün bizlere düşen, vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun bırakmış olduğu mirası geleceğe taşımak ve göstermiş olduğu yolda muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için var gücümüzle çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyorum”.

BİHA


09 Kas 2022 - 15:59 Şanliurfa- Asayiş