Kültür ve Turizm Haberciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi'nin Güneydoğu ayağı Urfa’da

Kültür ve Turizm Haberciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi’nin Güneydoğu ayağı 22 Kasım’da Şanlıurfa’da yapılacak....

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) ve İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (IMEF) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle yürütülen Kültür ve Turizm Haberciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi'nin Doğu-Güneydoğu ayağı 22 Kasım Salı günü Şanlıurfa'da gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün desteklediği yürütülen Kültür ve Turizm Haberciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi, kültürel habercilik ve turizm değer tanıtımı konularında içeriği kaliteli haber yapılmasını amaçlıyor.

Proje kapsamındaTürkiye’nin 6 bölgesinde 5 farklı eğitimci tarafından “Kültür Haberciliği, Turizm Haberciliği, Gazetecilik ve Etik Kurallar, Dezenformasyon; Habercilikte EtkinSosyalMedya Kullanımı, Somut Olmayan Kültürel Miras” eğitimleri ile 750 üzerinde internet medyasının kendi illerine ait kültürel zenginlikleri turizme katkı sunacak yeterliliğe ulaşması için eğitimler verilecek.

Böylece her geçen gün büyüyen internet medyasının kapasite geliştirilmesinin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Projenin sonunda 1000 eğitim modülü ve 1000 sonuç raporu hazırlanacak.

PROJENİN GÜNEYDOĞU AYAĞI URFA’DA

Kültür ve Turizm Haberciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi'nin Doğu-Güneydoğu ayağı 22 Kasım Salı günü Şanlıurfa'da gerçekleştirilecek. Program Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Büyük Amfi’de saat 10.00’da başlayacak.

BİHA


18 Kas 2022 - 10:58 Şanliurfa- Asayiş