Şanlıurfa Tabip Odasından hastanede yaşanan kavgayla ilgili açıklama!

Şanlıurfa Tabip Odası, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde iki aile arasında çıkan kavgayla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Sağlık Bakanlığına çağrımızdır. Güvenli ortamlarda çalışma hakkımızı sağlama görevinizi yerine getirin” denildi....

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde husumetli oldukları iddia edilen iki aile arasında kavga yaşanmıştı.

Şanlıurfa Tabip Odası, hastanede meydana gelen olayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bugün Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi’nde basına düşen görüntülerde iki aile arasında yaşanan olayla beraber “Sağlıkta Şiddet’in” güvenli çalışma ortamları ile ilgili bir durum olduğunu bir daha göstermiştir. Birçok hastanede artık silahlar dahi çekiliyor, muhataplar hastane içerisinde çatışmaktan çekinmiyor. Bu şartlar içerisinde sağlık çalışanlarının kendilerini güvende hissetmeleri imkansızdır.

Bununla beraber tedavi görmeye gelen hastaların dahi can güvenliği tehlikeye atılmaktadır. Sağlık kuruluşlarının güvenliğini sağlamak adına sözde birkaç hastanede göstermelik kurulan X-ray cihazları haricinden şuana kadar yapılan herhangi bir çalışma olmamıştır. Sağlık Bakanlığına çağrımızdır. Güvenli ortamlarda çalışma hakkımızı sağlama görevinizi yerine getirin”.

BİHA


18 Kas 2022 - 15:44 Şanliurfa- Asayiş