Esentepe Mahallesine sentetik çim saha yapılıyor

Karaköprü Belediyesi, Esentepe Mahallesinde kullanılmayan semt pazarı yerine sentetik çim saha yapıyor....

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, gençlerin spor yapması ve düzenli bir ortamda oynaması için Esentepe Mahallesine sentetik çim saha kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Seyrantepe, Atakent ve Doğukent Mahallelerinde kazandırılacak çim sahaların ardından Esentepe Mahallesinde de gençlerin isteğini üzerine belediye ekipleri kullanılmayan pazar yerini sökerek sentetik çim sahaya çeviriyor.

Saha yapılacak alanı ziyaret eden Başkan Baydilli çalışmalar ile ilgili bilgi alırken, eski pazar yerinin bir an önce kaldırılıp sentetik çim saha için çalışmalarının başladığını belirterek şunları söyledi:

“Esentepe Mahallemizde sabah gezilerimiz sırasında gençlerimizin bizden saha talebi oldu. Biz de gençlerimiz için kalıcı yatırımlar yapmak isteğimizle bu talebi yerine getirmeye çalıştık. Bu anlamda Esentepe Mahallemizde kullanılmayan bir pazar yeri vardı ve bunu sentetik saha olarak değerlendirmek istedik.

Pazar yerinin söküm çalışmaları başladı, kısa süre sonra da sahamızın çalışmalarına başlayacağız. İki tane okulun ortasında olan bu sahamızdan öğrencilerimiz de faydalanıp çeşitli spor turnuvaları yapabilecek. Sentetik çim sahamız şimdiden Esentepe Mahallemize hayırlı olsun”.

Öte yandan Başkan Baydilli, merkezde 3 tane kırsalda da 12 tane mahalleye sentetik çim saha kazandırmak için çalışmaların başladığını sözlerine ekledi.

BİHA


18 Kas 2022 - 18:58 Şanliurfa- Asayiş